Lietuvoje

2020.01.10 16:07

Sinoptikė sako, kad orai išliks būdingi pavasariui, bet gali paberti ir staigmenų

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.01.10 16:07

Artimiausią savaitę ir kitos savaitės pradžioje orai nesikeis, tačiau laukiančiuosius žiemos sinoptikė Vida Ralienė guodžia, jog yra atvejų, kuomet ši pasirodė netikėtai.

V. Ralienės teigimu, sausis neįprastas tuo, jog yra šiltas ir be sniego. Anot jos, dabartiniai orai labiau būdingi kovo pabaigai ar balandžio pradžiai.

„Atrodytų žemos vidurys, turėtų būti gilios pusnys, šalta, speigas nosis gnaibyti, bet išties yra labai šilta ir parų, kai vidutinė temperatūra neigiama, o ta neigiama – vos kelios dešimtosios laipsnio, buvo 1–3 per šias devynias dienas. Vakariniame šalies pakraštyje visų šalies parų temperatūra buvo teigiama: šilo iki beveik 7 laipsnių“, – teigia ji.

Kaip bebūtų, anot sinoptikės, tai nėra rekordas: „2007-ųjų sausį dienomis šildavo iki 9–12 laipsnių šilumos. Nakties temperatūra retai kada nukrisdavo žemiau 5 laipsnių šilumos. Tada sausio pradžioje buvo rekordiškai šilta. Tiems, kurie ilgisi žiemos, galiu paguosti, kad tuomet žiema vis tik atėjo sausio 21-ąją, kai niekas jos nebelaukė.“

Jeigu žiema vis dėlto pasirodys ir šiemet, tai nutiks ne anksčiau kaip 2007 metais, sako V. Ralienė.

„Artimiausią savaitę ir kitos savaitės pradžioje orai išliks panašūs. Vyraus srautai iš pietvakarių, vakarų, šiluma keliaus į mūsų šalį. Bus kritulių, daugiausia lietus. Temperatūra svyruos nuo 1–2 laipsnių šalčio iki 3–4 šilumos. Šaltis ne dėl to, kad iš Šiaurės į kurį nors šalies pakraštį įsiverš šaltas oras, bet dėl to, kad geidrėja, žiema, naktys ilgos ir praplyšus debesims žemės paviršius atiduoda šiluma. Sausis prognozuojamas 2–2,5 laipsnio šiltesnis nei įprasta“, – LRT RADIJUI komentuoja V. Ralienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt