Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.09 09:59

Premjeras: jokios kompromituojančios informacijos apie Narkevičių nėra

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad nėra jokios kompromituojančios informacijos, dėl kurios iš pareigų turėtų trauktis susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

„Vertiname tai, kas susiję su darbu, pirmiausia, na o labai dažnai tampame nepatikrintų informacinių atakų aukomis, tas pats ministras buvo brakonieriumi padarytas, po to paaiškėjo, kad tai netiesa, jokios reakcijos nebuvo“, – Žinių radijuje kalbėjo S. Skvernelis.

„Jeigu jūs kalbate, kad yra kompromituojančios informacijos, ta informacija turi būti pateikta ant stalo. Šiandien jokios kompromituojančios informacijos nėra. Kalbamės daugiau apie politinę situaciją, kaip iš jos išvairuoti“, – pridūrė jis.

Pasak jo, ministrą atleisti tik dėl kilusio ažiotažo nebūtų teisinga.

„Galima tokiu požiūriu žiūrėti, tada mes iš karto kalbėtume, kas sekantis: jeigu be jokio konkretaus moralinio, teisinio kaltinimo būtų kitas ministras ir juo labiau, kad kryptingai matome apskritai dabar veikimą prieš mūsų koalicijos partnerius Lenkų-Krikščioniškų šeimų sąjungą“, – sakė premjeras.

Prezidentas Gitanas Nausėda jau ne kartą ragino atstatydinti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos deleguotą susisiekimo ministrą.

Ketvirtadienį prezidentas pareiškė, kad susisiekimo ministras „įdarbino“ mažiausiai 20 savo partiečių ir su jais susijusių žmonių ministerijai pavaldžiose įmonėse.

J. Narkevičius anksčiau sulaukė kritikos dėl Lietuvos pašto valdybos atleidimo, gyvenimo Seimo viešbutyje aplinkybių, elgesio per komandiruotę užsienyje, lėšų skirstymo asfaltuoti keliams.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pernai gruodį pradėjo tyrimus ir dėl J. Narkevičiaus, ir dėl gatvės, kurioje gyvena premjero Sauliaus Skvernelio šeima, asfaltavimo finansavimo aplinkybių.

Spalio pabaigoje perskirstant Kelių priežiūros ir plėtros programos rezervo lėšas Vyriausybė 300 tūkst. eurų papildomai skyrė Vilniaus rajonui, nors ši savivaldybė nebuvo pateikusi nei konkrečios paraiškos, nebuvo nurodžiusi ir prašomos sumos.

Kaip rašė portalas 15min.lt, visa ši suma skirta vienai – Upės gatvei – asfaltuoti. Šio gatvėje gyvena Vyriausybės vadovas su šeima.

Papildomų pinigų keliams sulaukė J. Narkevičiaus rinkimų apygarda Trakų rajone. Vilniaus rajono ir Trakų rajono savivaldybėms papildomų lėšų buvo skirta kaip gausiai gyvenamoms tautinių mažumų, tuo metu likusioms keturioms šį kriterijų atitinkančioms savivaldybėms lėšos papildomai pernai rudenį nebuvo skirtos.

Dėl J. Narkevičiaus likimo koalicijos taryba turėtų spręsti sausio 14 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi