Lietuvoje

2020.01.08 10:47

Ramūnas Karbauskis kreipėsi į VSD dėl jo vardo vartojimo socialiniuose tinkluose

LRT.lt 2020.01.08 10:47

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą (VSD) prašydamas išsiaiškinti, kas politiko vardu socialiniuose tinkluose reiškia nuomonę įvairiais geopolitiniais klausimais.

Politikas savo socialiniame tinkle „Facebook“ skelbia, kad tokie veiksmai gali turėti tikslą pažeminti jį ar klaidinti visuomenę.

Visas R. Karbauskio įrašas

„Šį rytą kreipiausi į Valstybės saugumo departamentą (VSD) prašydamas išsiaiškinti, kas veikia mano vardu – kuria paskyras socialiniuose tinkluose, jomis naudojasi ir viešai reiškia nuomonę geopolitiniais klausimais. Tokie asmenys gali turėti daugiau tikslų nei pažeminti mane ar klaidinti visuomenę. Jie gali būti nusiteikę prieš valstybės vykdomą politiką gynybos klausimais ir gali kelti grėsmę nacionaliniam saugumui.

Taip pat kreipiausi į naujienų portalo Delfi.lt redakciją, kad komentarai, kurie parašyti mano vardu iš fiktyvios paskyros, būtų panaikinti. Dėkoju Delfi.lt už operatyvumą šalinant apsimetėlių komentarus. Jie jau pašalinti.

Komentarai, kurie skelbiami neva mano vardu per socialinius tinklus prisijungus prie minėtos svetainės komentarų skilties yra netikri ir yra priešiškos Lietuvai propagandos dalis.

Tai ne pirmas atvejis, kai asmenys pasinaudoja mano vardu. Praėjusių metų lapkritį, aš kreipiausi į VSD dėl tinklalapyje peticijos.lt neva mano užregistruotos peticijos, kuria buvo raginama reikalauti kompensacijų už NATO sąjungininkų keliamus nepatogumus Lietuvos piliečiams.“