Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.08 09:57

Karbauskis kartoja nematantis priežasčių atleisti Narkevičių

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako nematantis priežasčių, dėl ko turėtų būti atleistas susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

„Mes nemanome, kad be priežasties galima atleisti ministrą“, – trečiadienį Žinių radijui sakė R. Karbauskis.

Jis pabrėžė, jog dalis viešumoje pasirodžiusios informacijos apie šį ministrą vėliau buvo paneigta.

Susisiekimo ministras J. Narkevičius pirmadienį paneigė LRT radijo informaciją, kad jis prisidėjo prie lėšų skyrimo asfaltuoti gatvę, kurioje gyvena jo partijos bičiulis Zbignevas Jedinskis.

Šios lėšos skirtos pernai gegužę Ekonomikos ir inovacijų ministerijai pasiūlius, o Susisiekimo ministerijai tuo metu dar vadovavo Rokas Masiulis.

„Labai gėdinga yra, kada apkaltinamas ministras yra dar sykį kažkokiais sprendimais, kurių jis nedarė, po pietų išeina informacija, kad ta informacija buvo klaidinga, melaginga. Lygiai taip pat, kaip su brakonieriavimu“, – kalbėjo R. Karbauskis.

„Realiai ministrui J. Narkevičiui nėra ką prikišti“, – pridūrė jis.

Prezidentas Gitanas Nausėda jau ne kartą ragino atstatydinti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos deleguotą susisiekimo ministrą, sulaukusį kritikos dėl Lietuvos pašto valdybos atleidimo, gyvenimo Seimo viešbutyje aplinkybių, elgesio per komandiruotę užsienyje, lėšų skirstymo asfaltuoti keliams.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pernai gruodį pradėjo tyrimus ir dėl J. Narkevičiaus, ir dėl gatvės, kurioje gyvena premjero Sauliaus Skvernelio šeima, asfaltavimo finansavimo aplinkybių.

Spalio pabaigoje perskirstant Kelių priežiūros ir plėtros programos rezervo lėšas Vyriausybė 300 tūkst. eurų papildomai skyrė Vilniaus rajonui, nors ši savivaldybė nebuvo pateikusi nei konkrečios paraiškos, nebuvo nurodžiusi ir prašomos sumos.

Kaip rašė portalas 15min.lt, visa ši suma skirta vienai – Upės gatvei – asfaltuoti. Šio gatvėje gyvena Vyriausybės vadovas su šeima.

Papildomų pinigų keliams sulaukė J. Narkevičiaus rinkimų apygarda Trakų rajone. Vilniaus rajono ir Trakų rajono savivaldybėms papildomų lėšų buvo skirta kaip gausiai gyvenamoms tautinių mažumų, tuo metu likusioms keturioms šį kriterijų atitinkančioms savivaldybėms lėšos papildomai pernai rudenį nebuvo skirtos.

Dėl J. Narkevičiaus likimo koalicijos taryba turėtų spręsti sausio 14 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi