Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.07 19:43

Originalus būdas atsisveikinti su kalėdinėmis eglėmis – atiduoti jas žirgynams

Pasibaigus žiemos šventėms, skubama atsikratyti ir nebereikalingais jų atributais. Prie konteinerių auga nupuoštų kalėdinių eglių kalnai. Dalis miestų rengia eglių išlydėjimo akcijas, po kurių jos virs biokuru. Su medeliais galima atsisveikinti ir originaliau – atvežti į žirgynus.

Kurtuvėnų žirgyno augintiniai nekantriai laukia skanėstų. Didžiausia dovana – po švenčių nupuoštos Kalėdinės eglės.

„Iš spygliuočių žirgai pasiima daug mineralų ir vitaminų, ko žiemos metu jiems labai trūksta. Mes labai laukiame, kad žmonės po švenčių atvežtų eglutes pas mus. Eglutė turėtų būti nepurkšta chemikalais, ant jos neturėtų būti jokių vielučių ar kalėdinių žaisliukų. Taip pat turėtų būti nenudžiūvusi, turėtų būti šviežia, kad žirgams būtų skani“, – pasakoja jojimo trenerė Rūta Juknienė.

Žinios. Austrijoje prisiekė nauja vyriausybė, jos vadovas – jauniausias pasaulyje demokratiškai išrinktas lyderis

Į žirgynus atkeliauja tik nedidelė dalis nupuoštų eglučių. Kai kuriuose miestuose po Trijų karalių šventės surenkamos eglės – medeliai virsta biokuru. Kasmet vien Šiauliuose surenkama apie dvi tonas eglių. Po stačiatikių Kalėdų, biokuru virs ir centrinė Šiaulių eglė.

„Iš tiek kiekio pagaminama apie 5 MWh šilumos energijos, tokio kiekio pakanka esant tokiems orams kaip dabar, tiekti šilumą 150 butų apie parą“, – pasakoja „Šiaulių energijos atstovė spaudai Marina Visockienė“.

Nors tokios akcijos rengiamos ne pirmus metus, po švenčių nemažai eglių atsiduria ir prie konteinerių.

„Draudžiama eglutes yra mesti į mišrių atliekų surinkimo konteinerius ar palikti ne tam skirtose vietose. Galima eglutes pristatyti į ŠRATC eksploatuojamas žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles“, – teigia ekologė Inga Grigaliūnienė.

Pasak atliekų tvarkytojų, už ne vietose paliktas eglutes gresia baudos iki 600 eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi