Lietuvoje

2020.01.07 20:22

Australijai skęstant liepsnose, padėti gali ir lietuviai: aukoti galite šioms organizacijoms

LRT.lt 2020.01.07 20:22

Australija sulaikiusi kvapą stebi, kaip ugniagesiai visoje šalyje kovoja su niekaip nenumalšinama ugnimi. Tinklalapis News.com.au pateikia informaciją, kaip galima padėti nukentėjusiesiems.

Australiją niokojant gaisrams, pasirodo vis daugiau istorijų apie sunaikintą turtą ar nuniokotus laukinės gamtos plotus.

Katastrofos mastą sunku suvokti. Miškų gaisruose jau išdegė apie 50 tūkst. km2 plotas. Gaisruose žuvo 24 žmonės, buvo sunaikinta 2 tūkst. gyvenamųjų namų. Vien tik Naujajame Pietų Velse gaisrai pražudė beveik 500 mln. paukščių, roplių ir žinduolių, skelbia News.com.au.

Štai ką galime padaryti, jei norime padėti nukentėjusiesiems:

PAGALBA UGNIAGESIAMS

Naujasis Pietų Velsas

Tiesioginės aukos N. Pietų Velso kaimo vietovių priešgaisrinei tarnybai (angl. NSW Rural Fire Services) greičiausiai pasieks pirmosiose kovos su ugnimi linijose dirbančius ugniagesius.

Aukoti galima čia.

Viktorija

Tie, kas nori paremti Viktorijos ugniagesius, lėšas gali aukoti Šalies ugniagesių asociacijos (angl. Country Fire Association) padaliniui šioje valstijoje.

Aukoti galima čia.

Visos šalies mastu

Sausio 3 d. komikė Celeste Barber socialiniame tinkle „Facebook“ pradėjo lėšų rinkimo akciją, kurios metu surinko net 39 mln. dolerių. Iš pradžių aktorė skelbėsi renkanti aukas N. Pietų Velso kaimo vietovių priešgaisrinei tarnybai ir

Aukų ugniagesiams fondui (angl. Brigades Donations Fund), bet kai lėšos ėmė nesustabdomai plaukti, Celeste Barber pažadėjo paskirstyti jas visai šaliai.

Prie šios akcijos galima prisidėti čia.

Aktorė sakė, kad surinkti pinigai bus skirti Viktorijai ir Pietų Australijai, Raudonajam Kryžiui ir žuvusiųjų šeimoms.

PAGALBA LAUKINIAMS GYVŪNAMS

Sidnėjaus universiteto mokslininkų skaičiavimais, dėl miškų ir krūmynų gaisrų nuo 2019 m. rugsėjo Australijoje jau žuvo daugiau kaip 480 mln. gyvūnų.

Norėdami padėti nuo gaisro nukentėjusiems N. Pietų Velso gyvūnams, galite aukoti organizacijai „Wildlife Information, Rescue and Education Service“ (WIRES).

Tą padaryti galima čia.

Port Makvorio koalų klinika

Baiminamasi, kad nuo rugsėjo N. Pietų Velse žuvo daugiau kaip 2 tūkst. koalų.

Port Makvorio koalų klinika, kuriai pavyko surinkti daugiau kaip 2 mln. dolerių nukentėjusiems gyvūnams gelbėti, planuoja išdegusiuose miško plotuose įrengti automatines vandens stoteles, kur koalos ir kiti gyvūnai galės atsigerti.

Šiuo metu organizacija dalinasi surinktomis lėšomis su kitomis gamtos apsaugos organizacijomis nuo gaisro nukentėjusiuose N. Pietų Velso rajonuose.

Šiai ligoninei galima paaukoti čia.

Pasaulio gamtos fondas

Pasaulio gamtos fondas (WWF) įsteigė fondą „Padėkime gelbėti koalas“.

Jie detaliai paaiškina, kam bus skirtos jūsų paaukotos lėšos, stengiantis apsaugoti koalų populiaciją nuo išnykimo:

• 50 dolerių „gali padėti atsodinti pirmuosius gyvybiškai svarbius 10 tūkst. medžių nuniokotose koalų buveinėse.“

• 75 doleriai „gali padėti suteikti medicininę pagalbą ir vaistus krūmynų gaisruose sužeistoms koaloms.“

• 100 dolerių „gali padėti apsaugoti gaisro nepaliestus miškus ir juose gyvenančius gyvūnus.“

• 150 dolerių „gali padėti paspausti vyriausybę griežtinti miško kirtimą reglamentuojančius įstatymus, kol dar nevėlu.“

Paaukoti Pasaulio gamtos fondui galima čia.

PAGALBA NUKENTĖJUSIEMS

„Salvation Army“

Organizacija „Salvation Army“ paskelbė kreipimąsi dėl pagalbos nuo pražūtingų krūmynų gaisrų nukentėjusioms bendruomenėms.

„Mūsų komandos tiekia maistą evakuotiems gyventojams ir su gaisrais kovojantiems ugniagesiams ir ketina tęsti šią pagalbą tol, kol bus reikalinga,“ – sako Strateginio nelaimių ir ekstremalių situacijų valdymo vadovas majoras Topheris Hollandas.

Aukoti galima čia.

Australijos Raudonasis Kryžius

Australijos Raudonasis Kryžius kartu su ABC išplatino kreipimąsi dėl pagalbos nuo gaisrų nukentėjusioms bendruomenėms ir surinko daugiau kaip 2 mln. dolerių.

Nors ir džiaugiasi sulaukę aukojamo maisto, drabužių, ar žmonių, siūlančių apgyvendinti evakuotus asmenis, Raudonojo Kryžiaus atstovai teigia negalintys tokių aukų priimti ir skirstyti nukentėjusiems.

„Mūsų patirtis tokiose situacijose rodo, kad aukos pinigais, jei įmanoma, padeda greičiau išspręsti problemas, su kuriomis susiduria nukentėjusios bendruomenės, – aiškina labdaros organizacijos atstovas. – Mūsų savanoriai specialistai nemokamai teikia pirmąją psichologinę pagalbą evakuacijos centruose, padeda žmonėms susirasti artimuosius.“

Aukoti galima čia.

„Vinnies“

Organizacija „St Vincent De Paul Society“ taip pat išplatino kreipimąsi nukentėjusiems krūmynų gaisruose remti maistu, drabužiais, baldais ir kitais pirmo būtinumo daiktais, kad žmonės galėtų greičiau pradėti gyvenimą iš naujo, ir pinigais, reikalingais sąskaitoms apmokėti.

Organizacija detaliai paaiškina, kur bus panaudotos suaukotos lėšos:

• 50 dolerių „gali būti panaudoti iš namų iškeldintai šeimai pamaitinti.“

• 150 dolerių „gali padėti po gaisro atsigaunančiam namų ūkiui apmokėti sąskaitas ir kitas netikėtas išlaidas.“

• 300 dolerių „gali padėti visą savo turtą praradusiai šeimai įsigyti drabužių.“

• 1 100 dolerių „gali padėti tiems, kieno namai buvo pažeisti ar sugriauti per gaisrą, įsigyti patalynės, baldų ir įrangos.“

Paaukoti galite čia.

„Givit“

Tokios labdaros organizacijos kaip „Givit“ specializuojasi konkrečių nukentėjusiesiems reikalingų daiktų sąrašų sudarymu ir skelbimu internete. Taip norintieji padėti gali surasti siūlomos pagalbos gavėją arba patys įregistruoti aukojamus daiktus, jei jų kam nors prireiktų.

„Givit“ šiuo metu vykdo dvi kampanijas, remiančias nukentėjusius nuo krūmynų gaisrų N. Pietų Velse ir Kvinslande.

Prie jų prisidėti galite čia.

Maisto bankas

Maisto bankas tiekia maistą ir vandenį Rytų Gipslande dirbantiems ugniagesiams ir krūmynų gaisrų nuniokotų rajonų bendruomenėms. Per ateinančias keletą dienų labdaros organizacija planuoja išsiųsti apie 5 tūkst. maisto krepšelių.

Galima aukoti čia.

Gipslando skubios pagalbos nukentėjusiems fondas

Gipslando skubios pagalbos nukentėjusiems fondas (angl. Gippsland Emergency Relief Fund) buvo įkurtas 1978 m., jo veikla, padedant stichinių nelaimių metu nukentėjusioms Gipslando bendruomenėms, rūpinasi vietos savanoriai.

Aukoti galima per „Paypal“ arba tinklalapyje.

Banko „Bendigo Bank“ kreipimasis dėl nukentėjusių krūmynų gaisruose

„Bendigo Bank“ kartu su organizacija „Salvation Army“ išplatino prašymą aukoti nuo gaisro nukentėjusioms bendruomenėms Rytų Gipslande, Hume, pietryčių N. Pietų Velse ir Adelaidės kalvose.

Aukoti galima čia.

„Airbnb“

„Airbnb“ atidarė specialius tinklalapius, kur skelbiami nemokami pasiūlymai apgyvendinti iš pavojingų zonų evakuotus žmones. Nemokamą gyvenamąjį plotą rasti ar savo nekilnojamąjį turtą pasiūlyti galima per N. Pietų Velso ir Viktorijos puslapius.

Nemokamas apgyvendinimas suteikiamas iki 2020 m. sausio 16 d.

Kaimo vietovių ir regionų atnaujinimo fondas

Kaimo vietovių ir regionų atnaujinimo fondas (angl. Foundation for Rural & Regional Renewal) įsteigė Atsparumo nelaimėms ir atsikūrimo fondą (angl. Disaster Resilience and Recovery Fund), remiantį nuo vis dar neužgesintų krūmynų gaisrų nukentėjusias bendruomenes.

Fondas remia kaimo ir regionų bendruomenes, suteikdamas lėšų vidutinės trukmės ir ilgalaikiams atsikūrimo po nelaimių ir atsparumo projektams. Paaukoti galima čia.

PAGALBA VIETOS VERSLUI

Sportininkė, lektorė ir nudegimų auka Turia Pitt socialinėje žiniasklaidoje savo sekėjams aiškina, kaip svarbu padėti nuo miškų gaisrų nukentėjusiam vietos verslui.

„Kai šie miškų gaisrai galų gale baigsis, jų nuniokotų miestelių verslininkų problemos toli gražu nebus išspręstos, – rašo ji. – Daugelis tokių vietų (kaip mano gimtasis Molimukas ar Malakuta, Kengūrų sala, Idenas ir pan.) yra priklausomos nuo turistų ir jų pinigų.

Todėl štai ką aš padariau. Aš atidariau paskyrą @spendwiththem, kurioje nurodomos gaisro nuniokotose vietose veikiančios įmonės. Jei norite ką nors įsigyti (dabar ar ateityje), apsilankykite @spendwiththem ir įsigykite ką nors iš ten nurodytų verslininkų.“

Šis puslapis turi jau 40 tūkst. sekėjų. Jį galite rasti čia.