Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.07 15:38

Dėl galimai supainiotų Jedinskio ir Klipčiaus interesų konservatoriai kreipėsi į VTEK

LRT.lt 2020.01.07 15:38

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Bronislovas Matelis kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl galimo viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo pažeidimo, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Parlamentaras į Komisiją kreipiasi dėl 2017 m. lapkričio 16 dieną Švenčionių rajono mero Rimanto Klipčiaus, Seimo nario Zbignevo Jedinskio ir jo sūnaus, Švenčionių mero patarėjo Edvardo Jedinskio susitikimo su tuomečiu susisiekimo ministru Roku Masiuliu, kuriame šie asmenys prašė skirti 125 tūkst. eurų Pabradės miesto Arnionių gatvės rekonstrukcijai.

Anot B. Matelio, Seimo narys Z. Jedinskis gyvena Arnionių gatvėje, o jo sūnus E. Jedinskis tame name Arnionių g. 53 yra registravęs savo įmonę UAB „Polstata“, kurios direktoriumi jis pats nurodomas. Švenčionių r. meras R. Klipčius privalėjo žinoti, kad jo padėjėjas E. Jedinskis tiesiogiai susijęs su minėta gatve, todėl turėjo nušalinti jį nuo klausimo svarstymo.

Seimo narys B. Matelis kreipimesi pažymi, jog kad šie abu politikai buvo asmeniškai suinteresuoti pasigerinti savo bei savo šeimos gyvenimo bei darbo sąlygas rekonstruojant Arnionių gatvę, todėl privalėjo nusišalinti nuo visų darbų, susijusių su šia gatve.

„Kyla įtarimų, jog buvo pažeista viena iš viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje nuostatų, nes susitikime su ministru dėl minėtos gatvės asfaltavimo dalyvavo įtakingi vietos politikai, kurie toje pat gatvėje patys ir gyvena ar veikia jų vardu registruotos įmonės. Šie politikai buvo asmeniškai suinteresuoti, kad toji gatvė būtų rekonstruota. Taip pat neatmetama, jog meras R. Klipčius galimai žinojo apie kilsiantį interesų konfliktą, tačiau nesiėmė priemonių jo išvengti“, – pranešime teigė B. Matelis.

Seimo TS-LKD frakcijos narys VTEK prašo atlikti tyrimą ir atsakyti, ar Švenčionių rajono meras R. Klipčius, jo padėjėjas E. Jedinskis ir Seimo narys Z. Jedinskis nepažeidė viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi