Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.07 17:47

Naują karjeros etapą pradedantis Pernavas papasakojo, kur mato didžiausią „Brexito“ iššūkį

Kadenciją baigęs policijos vadovas Linas Pernavas, pradėjęs atašė darbą Jungtinėje Karalystėje, vienu didžiausių iššūkiu naujose pareigose įvardija lėtesnį apsikeitimą informacija dėl „Brexito“.

Kaip bebūtų, buvęs Lietuvos policijos vadovas tikina iš pirmų susitikimų su Jungtinės Karalystės pareigūnais įžvelgiantis didelį jų norą bendradarbiauti.

Paklaustas, kokias dažniausias lietuvių nusikalstamas veikas mato Jungtinėje Karalystėje, pašnekovas akcentuoja vairavimą išgėrus ar neturint teisių ir smurtą šeimoje.

„Jungtinė Karalystė yra antra valstybė pagal policijos informacijos apsikeitimų skaičių po Vokietijos ir kasmet iš čia parsivežami pusė paieškomų asmenų, kurių ieško Lietuvos policija. Vienas iš uždavinių – pagreitinti apsikeitimą informacija ir pagerinti tų asmenų parsivežimą į Lietuva“, – teigia L. Pernavas.

Nemaža dalis į Jungtinę Karalystę atvykstančių tėvynainių patenka ir į vergovę, į kurią neretai įpina kiti lietuviai. L. Pernavas pabrėžia šios srities svarbą ir tikina, kad jai skiriamas didelis dėmesys.

„Lietuva yra priskiriama prie valstybių, kur daug dėmesio skiriama moderniai vergovei“, – pažymi jis.

Prieš pradėdamas eiti naujas pareigas, kaip didžiausią iššūkį L. Pernavas įvardijo užsitęsusia nežinomybę dėl „Brexito“. Pasiteiravus, kaip Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES) gali keisti jo darbo specifiką, L. Pernavas įvardija lėtesnį apsikeitimą informacija.

„Kadangi beveik pusę visų paieškomų asmenų atsivežame iš Jungtinės Karalystės, tai lėtėjimas visų tų procesų, tarkime, ekstradicijos proceso. Pagrindiniai iššūkiai būtų kompensuoti visus klausimus ir kiek įmanoma pagreitinti apsikeitimą informacija, pagelbėti ekstradicijos ir kitais klausimais, kad tie procesai nesulėtėtų ir kiek įmanoma greičiau vyktų“, – komentuoja buvęs Lietuvos policijos vadovas.

Su Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininke Dalia Asanavičiūte L. Pernavas teigia aptaręs bendrus klausimus. Anot jo, per artimiausius kelis mėnesius buvo sutarta susitikti su lietuvių bendruomene ir išgryninti svarbiausias problemas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi