Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.07 09:43

Majauskas siūlo rodyti įspėjamuosius užrašus azartinių lošimų reklamose

LRT.lt 2020.01.07 09:43

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Mykolas Majauskas siūlo numatyti pareigą azartinių lošimų reklamose įspėti apie lošimų rizikas, rašoma pranešime.

Anot parlamentaro, prašymų savanoriškai apriboti savo galimybę lošti Lošimų priežiūros tarnyba šiuo metu per mėnesį gauna tiek, kiek anksčiau būdavo gaunama per visus metus – 510 prašymų pateikta vien praėjusių metų gruodžio mėnesį. O 2019 metais prašymų gauta tiek, kiek per visą savanoriškos programos 13 metų gyvavimo laikotarpį – 5079.

Parlamentaras mano, kad, siekiant efektyvios priklausomybių nuo lošimų prevencijos, būtina taikyti ne tik draudimo, bet ir šviečiamąsias priemones: „Draudimai ir apribojimai nėra pakankamai efektyvūs, jeigu visuomenė, o ypač jaunimas, nėra informuojami apie neigiamas azartinių lošimų pasekmes. Azartiniuose lošimuose sudalyvauti ketinantis asmuo turi žinoti, kokias problemas jam ir jo šeimos nariams gali užtraukti neatsakingas žaidimas.“

Socialiai atsakingos lošimų reklamos praktika jau yra plačiai taikoma daugelyje Europos šalių: Belgijoje paprastai naudojamas užrašas „Lošk subalansuotai“, Čekijoje – „Dalyvavimas lošimuose gali būti pavojingas“, Italijoje – „Lošimai gali sukelti priklausomybę“, Prancūzijoje – „Lošimai kelia riziką: skolos, priklausomybė ir pan.“, Vokietijoje – „Nelošk tiek, kad taptum priklausomas“, Ispanijoje – „Lošk atsakingai“, Šveicarijoje – „Kad lošimas liktų žaidimu“.

Parlamentaro M. Majausko inicijuotą įstatymo projektą pasirašė 14 Seimo narių iš visų Seimo frakcijų, įskaitant TS-LKD frakcijos seniūną Gabrielių Landsbergį, Seimo narę Ingridą Šimonytę, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūną Ramūną Karbauskį, Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos seniūną Rimantą Sinkevičių, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnę Rasą Budbergytę, Seimo narius Algirdą Butkevičių, Vytautą Baką ir kitus.

Siūlomos pataisos įsigaliotų nuo 2020 m. liepos 1 d. Projektas parengtas atsižvelgiant į tabako gaminių kontrolės įstatymo reikalavimą pateikti įspėjimą apie galimą žalą sveikatai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23