Lietuvoje

2020.01.07 06:59

Trūkt už vadžių, vėl iš pradžių – vyraus rudeniški orai

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.01.07 06:59

Panašu, kad iškritusios kelios snaigės buvo apgaulingos – vietoj žiemiškų orų vėl sulauksime šilumos ir kritulių. Kokių orų tikėtis artimiausiomis dienomis LRT RADIJUI pasakoja Lietuvos hidrometeorologijos sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė.

Antradienį dar daugelyje rajonų numatomi negausūs palynojimai ir dulksna, vietomis gali tvyroti rūkai. Pietrytiniuose rajonuose iki maždaug vidurdienio galima tikėtis ir plikledžio. Vėjas bus nestiprus, pūs iš pietų. Temperatūra kils ne itin žymiai – daugelyje rajonų svyruos nuo 0 iki 5 laipsnių šilumos. Pajūryje tikėtina sulaukti 6–7 laipsnių šilumos.

Trečiadienį prognozuojama sausa naktis, nedideli krituliai gali iškristi Žemaitijoje, kai kur Panevėžio ir Utenos apskrityse. Daugelyje rajonų formuosis plikledis, nes nakties metu atsiradus pragiedruliams temperatūra kris iki 0–4 laipsnių šalčio. Šalčiausia turėtų būti ties pietrytiniais, pietiniais šalies regionais. Prie jūros išliks teigiama temperatūra – ji svyruos nuo 2 iki 4 laipsnių šilumos.

Dienos metu Lietuvą pasieks tankesni ir tirštesni lietaus debesys, taigi daugelyje rajonų palis. Šalies rytuose tikėtina, kad lietus vietomis maišysis su šlapdriba. Vėjas taps gūsingesnis, jis pūs iš pietvakarių ir vakariniuose rajonuose sieks pavojingą 15–18 m/s greitį. Temperatūra kils iki 1–6 laipsnių šilumos, pajūryje vėl tikėtina, kad temperatūra pakils iki 7 laipsnių.

Su krituliais, bet jau kiek menkesniais, teks susidurti ir ketvirtadienio naktį. Lynos didesnėje šalies dalyje, o dieną ši debesų su lietumi zona pasitrauks ir negausių palynojimų galima tikėtis nebent šalies pietuose. Ketvirtadienis bus keliais laipsniais šiltesnis. Nakties metu temperatūra visur bus teigiama ir svyruos nuo 0 iki 5 laipsnių šilumos. Dieną ji pasiskirstys nuo 3 iki 7 laipsnių šilumos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.