Lietuvoje

2020.01.06 15:18

Policija ieško pabėgusio nusikaltėlio, pradėtas tarnybinis patikrinimas

LRT.lt 2020.01.06 15:18

Sekmadienį iš trumpalaikės išvykos į namus Elektrėnų mieste, negrįžo nuteistasis. Apie įvykį informuota policija, vykdoma nuteistojo paieška, rašoma Kalėjimo departamento pranešime.

Įstaigoje pradėtas tarnybinis patikrinimas, kriminalinės žvalgybos pareigūnai taip pat pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vengimo atlikti arešto, laisvės atėmimo bausmę arba sugrįžti į kardomojo kalinimo vietą.

Nuteistasis 2019 metų balandžio mėnesio Kauno apygardos teismo nutartimi, buvo perkeltas atlikti bausmę į Pravieniškių atvirąją koloniją. Vyras į trumpalaikę išvyką į namus buvo išleistas šių metų sausio 3 dieną. Asmuo yra nuteistas pirmą kartą, bausmės atlikimo metu drausminių nuobaudų neturėjo, nuolat dirbo, už nepriekaištingą elgesį ir pažangą mažinant nusikalstamo elgesio riziką, buvo skatintas 21 kartą, todėl nuolat savaitgaliais vykdavo į namus. Nuteistasis buvo ruošiamas lygtiniam paleidimui, jo nusikalstamo elgesio rizika buvo žema.

Lietuvos bausmių vykdymo kodeksas numato, kad nuteistieji, laisvės atėmimo bausmę atliekantys atvirojoje kolonijoje ir neturintys galiojančių nuobaudų už bausmės atlikimo metu padarytus pažeidimus, kartą per savaitę iki dviejų parų ne darbo metu gali parvykti į Lietuvos teritorijoje esančius namus ar aplankyti artimus giminaičius.

Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 242 straipsnis „Vengimas atlikti arešto, laisvės atėmimo bausmę arba sugrįžti į kardomojo kalinimo vietą“, numato, kad tas, kas būdamas nuteistas arešto ar laisvės atėmimo bausme, tačiau dar nesuimtas vengė atlikti paskirtą bausmę arba būdamas laikinai išleistas iš areštinės ar įkalinimo arba kardomojo kalinimo vietos be svarbios priežasties nustatytu laiku negrįžo, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.