Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.06 16:41

Narkevičius sako neprisidėjęs prie lėšų skyrimo asfaltuoti gatvę, kurioje gyvena partietis Jedinskis

atnaujinta 19.05

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius sako neprisidėjęs prie lėšų skyrimo Pabradėje, Švenčionių rajone, asfaltuoti gatvę, kurioje gyvena jo partijos bičiulis Zbignevas Jedinskis. Pasak J. Narkevičiaus, lėšos skirtos ne rudenį, o pavasarį, kai ministerijai dar vadovavo Rokas Masiulis.

Asfaltuoti minėtą gatvę siūlė Ekonomikos ir inovacijų ministerija, tarp kitų kelių, vedančių į teritorijas, kur kuriamos darbo vietos.

Tuomet savivaldybių keliams ir gatvėms tvarkyti ir buvo paskirstyta didžioji dalis pinigų iš Kelių priežiūros ir plėtros programos vadinamojo rezervo. Vyriausybės balsavimą spalio 30-ąją dėl šio nutarimo J. Narkevičius vadina techniniu perbalsavimu – tada buvo perskirstytas metų pabaigoje likęs nepanaudotas rezervo likutis.

Švenčionių rajono savivaldybei, kuriai priklauso ir Pabradė, papildomai lėšų neduota.

„Pinigai šitam vadinamam keliukui skiriami antrame etape kovo mėnesį (pagal BNS patikslintą informaciją – gegužę), kai buvo skirstomas rezervas, o ne rudenį. Taigi, lėšos buvo skiriamos praeitos valdžios“, – LRT TELEVIZIJAI sako J. Narkevičius.

Vyriausybės atstovų teigimu, spalį buvo tik techninis perbalsavimas, pinigai buvo paskirstyti gegužę, Susisiekimo ministerijai dar vadovaujant R. Masiuliui. Didžioji dalis Kelių priežiūros ir plėtros programos vadinamojo rezervo, sudarančio beveik 20 mln. eurų, savivaldybių keliams ir gatvėms tvarkyti paskirstytos gegužės 15 dienos nutarimu. Perskirstant lėšas Švenčionių rajono savivaldybei, kuriai priklauso ir Pabradė, papildomai lėšų neduota.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigia, kad koalicijos partnerių, kaip jis pats sako, puolimo buvo galima tikėtis po to, kai paaiškėjo, jog pinigai buvo skirti keliui link premjero Sauliaus Skvernelio namų tiesti.

„Prie Seimo narių, prie tarybos narių, prie kiekvieno žmogaus „prieina“ įvairūs keliai, asfaltuoti, neasfaltuoti. Tai šitoje situacijoje pirmas klausimas, kiek ten žmonių gyvena, kokio tai yra prioriteto kelias, kada sprendimai priimti. Jeigu mes pradėsime nagrinėti apie tai, kokie keliai prie kokių opozicijos narių prieina, mes taip pat rasime, kad prieina ir ne prie vieno“, – mano R. Karbauskis.

Tačiau, kad Z. Jedinskis domėjosi kelio link jo namo asfaltavimu, liudija ir 2017-iais lapkritį daryta nuotrauka, kurioje parlamentaras, jo sūnus, mero patarėjas Edvardas Jedinksis, tuometis susiekimo ministras Rokas Masiulis sėdi prie bendro stalo, o socialiniame tinkle „Facebook“ po paskelbta nuotrauka parašyta: „Ministras užtikrino, kad 2018-aisiais bus atnaujintas Pabradės Arnionių gatvės rekonstrukcijos darbų finansavimas“.

„Savivaldybė kreipėsi pagal priemonę, kur kuriamos darbo vietos, 2019 m. kovo 15 dieną. Gegužės 15 dienai Vyriausybės patvirtinti pasirašyti dokumentai, 2019 m. birželio 26 dieną savivaldybė pasirašė finansavimo sutartį ir liepos 18 dieną savivaldybė gavo lėšas, tuo metu ministru buvo ne J. Narkevičius“, – aiškina Švenčionių rajono meras Rimantas Klipčius.

Valdančiosios koalicijos sutartis, kurioje jau buvo ir LLRA-KŠS, pasirašyta liepos 5-ąją, praėjus dviem savaitėms Švenčionių savivaldybė gavo pinigus Arnionių gatvei asfaltuoti.

Kelia abejonių

Seimo opozicijos parlamentarų teigimu, reikia atlikti gilesnį tyrimą – kaip tuo metu, kai nevykdomos kelių asfaltavimo programos, atsiranda vadinamosios sėkmės istorijos ir žvyrkeliai išasfaltuojami būtent pro partijos bičiulių namus.

„Metų pabaigoje ministras „užšaldė“ kelių priežiūros programą ir pasakė, kad Kelių direkcija informavo, jog 230 km žvyrkelio nebus asfaltuota 2020-aisiais. Tuo metu pinigų politikų privažiavimams asfaltuoti atsiranda. Jeigu per kadenciją žadėjome nutiesti apie 1000 km naujų asfaltuotų kelių ir išasfaltuoti žvyrkelius, šiuo atveju matome, kad per ketverius metus beveik 700 km kelių nebus asfaltuota.

Tuo metu kažkam atsitiktinai labai pasisekė, kad būtent privažiavimai prie dviejų Seimo narių namų kaip tik yra išasfaltuoti. Reikėtų ir teisėsaugos vertinimo, nes kaip, naudodamiesi savo pareigomis, žmonės gali taip susiorganizuoti sau geresnę aplinką“, – svarsto S. Gentvilas.

Socialdemokratai, taip pat ir Liberalų sąjūdis, sako ne kartą kvietę aiškintis susisiekimo ministrą J. Narkevičių, tačiau atsakymų neišgirdę, todėl šįkart jau lauks premjero sprendimo.

„Tiesiog ne kartą esame išsakę, kad ministras yra praradęs pasitikėjimą, kaip ir prezidentas ne kartą yra paminėjęs. Ir toliau laukiame iš Vyriausybės vadovo pozicijos pakeitimo jo atžvilgiu“, – aiškina Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Socialdemokratų vadovas Gintautas Paluckas sako, kad tokių keliukų istorijos gali baigtis tik po rinkimų, kai gyventojai nuspręs, kas vertas būti valdžioje.

„Mes tai vertiname kaip natūralią prastą praktiką, kurią įvedė valdantieji rūpintis pirmiausia savais, o ne valstybiniu interesu. Aš esu tikrai įsitikinęs, jog yra daugiau žvyrkelių ar keliukų, kuriais važinėja daugiau automobilių, statistiškai ir juos buvo galima tvarkyti. Bet tai, kad toje gatvėje gyvena įtakingas koalicijos narys, tai, matyt, ir davė pagrindą jį sutvarkyti pirmiausia“, – LRT TELEVIZIJAI dėsto G. Paluckas.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Aistė Gedvilienė LRT RADIJUI teigia, kad daugelis gyventojų dešimtis metų laukia asfaltuojamų kelių savo apylinkėse, todėl jai kelia abejonių tai, kad, susisiekimo ministru tapus J. Narkevičiui, kai kurie projektai vykdomi gerokai sparčiau.

„Aš kalbu apie Upės gatvę, kur gyvena ponas Skvernelis, o dabar partijos kolega ponas Jedinskis gyvena gatvėje, kuri staiga patenka į prioritetų sąrašą ir yra asfaltuojama. Kyla daug klausimų, ar nėra papildomų aplinkybių, bet šiuo metu tai atrodo skandalinga. Jeigu tai iš tikrųjų yra gatvė iki pono Jedinskio namo, tada tikrai yra apgailėtina, liūdna ir tai dar vienas didžiulis priekaištas ponui Narkevičiui“, – LRT RADIJUI komentuoja A. Gedvilienė.

Premjeras naujos „keliuko istorijos“ nekomentuoja. Sausio 14-ąją po valdančiosios koalicijos posėdžio paaiškės, ar J. Narkevičius liks toliau ministru.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi