Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.05 13:15

Skvernelis – ne vienintelis: Susisiekimo ministerija finansavimą skyrė ir Jedinskio gatvei

patikslinta 2019 01 07

Vyriausybė 2019 metų rudenį pinigų skyrė ne tik naujai asfalto dangai premjero Sauliaus Skvernelio namų link. Ministrų kabinetas finansavo ir kelio iki valdančiajai daugumai priklausančio Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) partijos pirmininko, Valdemaro Tomaševskio pavaduotojo Zbignevo Jedinskio sklypo ir naujai pastatyto namo. Pinigai skirti iš kelių priežiūros rezervo lėšų.

PATIKSLINTA Vyriausybė 2019 metų Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų rezervo skirstymą tvirtino dviem nutarimais: 2019 m. gegužės 15 d. Nr. 484 ir 2019 m. spalio 30 d. Nr. 1088

2019 metų spalio 30 dieną susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus teikimu Vyriausybė patvirtino nutarimą, pagal kurį 125 tūkst. eurų buvo skirti vienintelei gatvei Pabradėje asfaltuoti – Arnionių gatvei. Būtent joje gyvena Seimo narys, LLRA-KŠS atstovas Z. Jedinskis.

PATIKSLINTA Susisiekimo ministras J. Narkevičius 2019 m. spalio 30 d. pasirašė Vyriausybės nutarimą Nr. 1088, kuriame išdėstyta nauja Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2019 m. gegužės 15 d. nutarimu Nr. 484 „Dėl 2019 metų Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų rezervo valstybės reikmėms, susijusioms su keliais, finansuoti paskirstymo“ patvirtinto sąrašo redakcija. Šiame nutarime (Nr. 484) Švenčionių rajono projektui „Pabradės miesto Arnionių gatvės atkarpos (2 etapas) Švenčionių r. sav. statyba“ finansuoti numatyta 125,4 tūkst. eurų. Jį pasirašė tuometinis susisiekimo ministras Rokas Masiulis. 2019 m. spalio 30 d. nutarimu Nr. 1088 J. Narkevičiaus pasirašytoje naujoje redakcijoje suma išliko nepakitusi. (Papildyta 2019 01 07)

„Dabar tikrai nekomentuosiu, paklauskite savivaldybėje, aš čia nieko nežinau”, – paklaustas apie kelią sakė Z. Jedinskis.

Žurnalistei pasiteiravus, ar politikas žinojo, kad bus tiesiamas kelias iki jo namų, šią informaciją jis neigė.

„Pirmą kartą girdžiu, nesąmones šnekate”, – teigė politikas.

Per minėtą Vyriausybės posėdį pinigai skirti ir gatvei šalia S. Skvernelio namų Vilniaus rajone asfaltuoti. Pinigai skirti perskirsčius beveik 3 milijonus eurų kelių priežiūros ir plėtros programos rezervo lėšų.

Naujo kelio tiesimas Pabradėje, Arnionių gatvėje, baigiasi ties įvažiavimu į Z. Jedinskio sklypą, tačiau politikas sako, kad partijos kolegos – susisiekimo ministro J. Narkevičiaus – paslaugų neprašė.

„Arba pasakų prisiskaitėte, arba tikrai kažkokias nesąmones šnekate, neturiu, ką komentuoti. Nežinau, nesąmones šnekate tikrai“, – į kalbas nesileido politikas.

Dalis kelio iki politiko sklypo Pabradėje jau nutiesta, šis kelias išklotas trinkelėmis, pastatyti šviestuvai. Laiškus pristatanti paštininkė dabar iki Pabradės pakraštyje esančio nuošalaus politiko sklypo privažiuoja lengviau, tačiau paklausus, kada įvyko gatvės pokyčiai, ji negalėjo atsakyti.

Arnionių gatvės remontui pinigų skyrė ir buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis, tačiau tuomet pinigai buvo skirti gatvei tiesti iki Arnionių gatvėje veikiančios gamyklos. J. Narkevičiaus sprendimu skirtais pinigais nutiesta atkarpa iki Z. Jedinskų sklypo, nes ši atkarpa savivaldybės strategijoje pavadinta prioritetine.

PATIKSLINTA Sauliaus Skvernelio vadovaujama Vyriausybė pinigų – 312 tūkst. eurų -pirmą kartą projektui „Pabradės miesto Arnionių gatvės atkarpos

(2 etapas) Švenčionių r. sav. statyba“ finansuoti numatė 2018 m. birželio 20 d. nutarimu Nr. 599. Tuo metu susisiekimo ministro pareigas ėjo Rokas Masiulis. J. Narkevičius pasirašė tik 2019 m. gegužės 15 d. nutarimo Nr. 484 naują redakciją, kurioje numatyta 125,4 tūkst. eurų.

Švenčionių merui investicijų ir regioninės plėtros klausimais patarinėja Seimo nario Z. Jedinskio sūnus Edvardas Jedinskis. Sūnus teigia, kad neprisimena, ar dalyvavo svarstant jo tėčio gatvės tvarkymo klausimą.

„Neatsimenu, kaip ten iš tikrųjų buvo tada. Manau, kad visi projektai sveikintini. Tikriausiai gal į gerą pusę žiūrėjome, nes visam rajonui čia geriau“, – komentavo E. Jedinskis.

Arnionių gatvės ruožas, kuris tęsiasi iki Z. Jedinskio namų, savivaldybės patvirtintame strateginiame plėtros plane prioritetinis nebuvo, tačiau vėliau planas pakoreguotas. Švenčionių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Šarėjus tikino, kad sprendimams politiko sūnus įtakos neturėjo, o prioritetiniais šie darbai tapo dėl netoli suprojektuoto paplūdimio.

„Kažkieno prioritetų šitoje vietoje tikrai nėra, ar tai, kad dirba artimas giminaitis, ar nedirba. Prioritetas yra patys rajono ir jo gyventojų interesai, siekiami rezultatai. Ne dėl vieno žmogaus dirbama savivaldybėje. (...) Toje vietoje gyvena, sakykime taip, šeima, bet kartu šalia tos vietos eina kelias prie jau suprojektuoto miesto paplūdimio“, – tikino A. Šarėjus.

Strateginiame miesto plane numatyta, kad gatvės atkarpa iki Z. Jedinskio sklypo turi būti nutiesta įvertinus didžiulį Pabradės gyventojų poreikį dėl poilsio zonos, tačiau pinigų iš Vyriausybės šiai atkarpai prašyta ir skirta pagal programą kelių, vedančių į teritorijas, kuriose kuriamos darbo vietos.

Švenčionių meras Rimantas Klipčius tikino, kad Z. Jedinskio sūnus neturėjo nusišalinti nuo gatvės klausimo svarstymo.

„Jeigu mes taip pradėsime žiūrėti, kur kieno namas ir kitus dalykus, tai turbūt būtų labai neprotinga. Savivaldybės pats pagrindinis tikslas – gamykla. Kas liečia Z. Jedinskį, tai atsitiktinumas, kad jis čia gyvena. Bet kokiu atveju ta gatvė būtų tvarkoma, kadangi strateginio investuotojo, kuris yra Pabradėje, gamyklos plėtra yra pats svarbiausias dalykas, nes šita įmonė maitina 2,5 tūkst. gyventojų“, – aiškino meras.

Žurnalistei susisiekus su susisiekimo ministru J. Narkevičiumi, jis tikino, kad nežinojo, jog jo sprendimu buvo atnaujinta gatvė iki partijos kolegos namų.

„Nebuvo kalbėta, dabar iš jūsų išgirdau, kad kažkoks sutapimas yra. Reikės pakelti dokumentus – ar ten savivaldybei skirta, ar ten konkrečiai gatvei, ar iš rezervo likučių, ar iš anksčiau. Pasidomėsiu tuo klausimu, faktas”, – tvirtino ministras.

Švenčionių savivaldybė taip pat prisidėjo prie Arnionių gatvės Pabradėje finansavimo. Antro etapo darbų vertė siekia 442 tūkst. eurų.

Apie tai galite žiūrėti ir LRT TELEVIZIJOS laidoje „Savaitė“:


LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

TS-LKD kandidatas Audrius Petrošius su bendražygiais laukia rinkimų rezultatų
Klaipėdos ritmas