Lietuvoje

2020.01.04 20:07

Šilutės meras kaltina vaikų globos namų direktorių įgaliojimų viršijimu

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.01.04 20:07

Šilutėje globos namų vaikai, vos metus pagyvenę bendruomeniniuose namuose, netrukus vėl gali patirti kraustymąsi: nuomos sutartis baigia galioti sausio 5-ąją. Šilutės meras sako, kad vaikai gatvėje neliks.

Šilutės Saugų vaikų globos namų 14 globotinių jau metus gyvena ne įstaigoje, o dviejuose privačiuose namuose. Vienas jų – pačioje Šilutėje, kitas – gyvenvietėje šalia. Tačiau nuomos sutartys su jų šeimininkais sudarytos iki sausio 5-osios.

„Prieš tris savaites ar keturias mes padarėme užklausimą, kokie veiksmai vyks, mes dar neturime jokio atsakymo. Tik gavome sutarties pasiūlymą pratęsti iš Saugių vaikų namų direktoriaus, bet ten nebuvo jokių datų įrašyta, tai mums tas nelabai tenkina“, – sako vieno iš namų šeimininkas Ramūnas Kasparaitis.

Šilutės meras ramina: esą nuomos sutartys bus pratęstos pusmečiui, o per tą laiką nupirkti vaikams trys namai, tiesa, nebūtinai tie, kurie dabar nuomojami.

„Buvo pasirašyta viena sutartis nuomos, dėl ko ir buvo sudaryta darbo grupė, kuri atrinko pastatus nuomai, bet šalia tos buvo pasirašyta ir kita sutartis, pirkimo sutartis ir numatytos kainos ir vieno pastato, ir kito, net ir baudos įdėtos, jeigu savivaldybė nepirktų kartais šitų pastatų“, – tikina Šilutės meras Vytautas Laurinkaitis.

Meras sako, kad globos namų direktorius galėjo viršyti įgaliojimus su dabartinių namų savininkais sudarydamas sutartis, kuriose nurodyta, kad namai bus perkami, pateiktos net sumos, už kiek.

Saugių vaikų globos namų direktorius Eugenijus Judeikis sako, kad niekas nenorėjo nuomoti namų be galimybės juos parduoti. Be to teko apvažiuoti tris dešimtis sodybų, kol rado, kas sutiktų įsileisti vaikus. O dabar juos vėl kraustyti – neprotinga. Globotiniai jau pakeitė mokyklas, darželius, draugus.

„Vaikučiai jau kažkada neteko savo šeimos, kažkurį laiką gyveno instituciniuose namuose, dabar pajuto tokį, sakyčiau, normalų gyvenimą namuose. Tai yra tam tikras kambarių skaičius, tam tikras kambarių plotas, turi būti ne mažiau kaip du sanitariniai mazgai“, – pasakoja direktorius.

Globos namų direktorius sako, kad savivaldybės administracija apie sutartis žinojo. Meras teigia, kad savivaldybė skelbs trijų namų pirkimo konkursą, galės dalyvauti ir dabar nuomojantys namus savininkai, tam skirta iš viso 260 tūkst. eurų. Vieno namo savininkas sako, kad kol valdininkai išsiaiškins situaciją, vaikų į gatvę nemes, nors nuomos sutartis ir baigsis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt