Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.04 12:58

Pajūryje siaučia smarkus vėjas: 10 tūkst. gyventojų liko be elektros, jūroje – kelių metrų aukščio bangos

atnaujinta 17.27
LRT.lt, BNS 2020.01.04 12:58

Šeštadienį itin smarkus vėjas siaučia pajūryje. Kaip praneša sinoptikai, vėjo greitis ten gali siekti iki 26 m/s, o bangos jūroje gali kilti net iki 5 metrų.

Nors vėjas smarkus visoje šalyje, didžiausi jo gūsiai jaučiami pajūryje. Kaip LRT RADIJUI sakė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikas Tadas Kantautas, Kauno, Marijampolės, Tauragės ir Klaipėdos rajonuose vėjas gali sustiprėti iki 21-24 m/s, bet stipriausi vėjo gūsiai – pajūryje. Ten jie gali siekti iki 26 m/s.

Šeštadienį dėl stipraus vėjo be elektros buvo 10 tūkst. vartotojų, ugniagesiai 14 kartų vyko šalinti vėjo nuverstų medžių.

Šiuo metu elektros neturi kelios dešimtys klientų Klaipėdos regione, skaičiuoja bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).

Pusė visų gedimų fiksuoti Klaipėdos regione, trečdalis – Utenos regione, dešimtadalis – Vilniaus regione. Dažniausios priežastys – nuvirtę medžiai ar jų šakos ant elektros oro linijų, susukti laidai arba gedimai 10 kV linijose.

„Gedimai yra miškingose vietovėse, Klaipėdos regione, Kretingos-Plungės tinkle. Naktį santykinai buvo ramu, bet vėjas paryčiais pradėjo stiprėti. (...) Nuo stipraus vėjo virsta medžiai, lūžta šakos“, – BNS sakė ESO atstovas Tomas Kavaliauskas.

Iš viso nuo 12 val. nakties iki ryto be elektros buvo apie 3 tūkst. klientų. Kaip LRT RADIJUI sakė ESO atstovas Tomas Kavaliauskas, daugeliui gyventojų elektros tiekimas atnaujintas.

„Pagrindiniai gedimai buvo Klaipėdos regione – tai Kretingos-Plungės tinkle, taip pat šiek tiek griebė Utenos, Šiaulių regioną, čia buvo tik pavieniai gedimai. Pagrindinės jų priežastys – virtę medžiai. Gedimų atkūrimo laikas yra maždaug apie valandą, bet jei sudėtingesnė situacija, reikia papildomų pajėgų, įrangos, tam tikrų priemonių, tai užtrunka ilgiau“, – sakė T. Kavaliauskas, pridurdamas, kad vidurdienį elektros neturėjo dar apie 400 gyventojų.

17 val. duomenimis, ugniagesiai šalinti medžių vyko po tris kartus Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos apskrityse, du – Panevėžyje, po vieną – Marijampolėje, Šiauliuose ir Tauragėje.

„Medžiai virto tik ant važiuojamosios dalies. Ant pastatų, automobilių ar kažkur kitur neužfiksuota“, – BNS teigė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas.

Klaipėdos uosto 9.30 val. duomenimis, vėjas gūsiuose buvo įsisiautėjęs iki 27 metrų per sekundę, bangų aukštis siekė 4-5 metrus, tačiau šiuo metu nėra nei norinčių išplaukti, nei norinčių įplaukti laivų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi