Lietuvoje

2020.01.03 14:11

Su mirtinu alkoholio kiekiu kraujyje gimusio kūdikio motina teisinasi: gėrė, nes susipyko su sugyventiniu

pirmajame posėdyje motinai nepasirodžius, į kitą atvesdins policija

Klaipėdoje atversta byla, kurioje kūdikį su mirtinu kiekiu alkoholio kraujyje pagimdžiusi moteris kaltinama sunkiai sutrikdžiusi sveikatą dėl neatsargumo. Į pirmą posėdį motina neatvyko.

Pernai balandį mergytę, kurios kraujyje buvo daugiau nei 4 promilės alkoholio, pagimdžiusi moteris teisme nepasirodė, nes esą ryte nebuvo autobuso, kuriuo galėtų atvykti iš Klaipėdos rajono. Ikiteisminio tyrimo metu moteris prisipažino, kad būdama nėščia prisigėrė.

„Kaltinamoji nurodė, kad ji išgėrė pakankamai didelį alkoholio kiekį, degtinės ir kitų alkoholinių gėrimų, dėl ko pateko į gydymo įstaigą. Nurodė, kad sukonfliktavo su savo sugyventiniu“, – supažindina prokurorė Edita Mikalainienė.

Moteris kaltinama sunkiai sutrikdžiusi sveikatą dėl neatsargumo. Naujagimio gyvybė gelbėta reanimacijoje. Klaipėdos universitetinės ligoninės medikams kūdikis su tokiu kiekiu alkoholio kraujyje buvo pirmas praktikoje. Šiuo metu vaikas auga pas globėjus, bet motina aiškina norinti auginti pati.

„Ji bent man sako, kad stengiasi, bet matote, ji neturi savo gyvenamo ploto. Turėtų gyvenamą plotą, atitiktų sąlygas, galbūt materialines lėšas. Tada būtų sprendžiamas klausimas globą naikinti, atiduoti motinai“, – sako kaltinamosios advokatas Edvardas Staponkus.

Nuspręsta, kad į kitą posėdį kaltinamąją atvesdins policija. Ji turi dar vieną dukrą, kurios pati neaugina. Už sunkų sveikatos sutrikdymą dėl neatsargumo numatytas areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų.