Lietuvoje

2020.01.03 10:31

Veryga apie sveikatos reformą: beviltiškas reikalas tikėtis sutarimo su opozicija

Paulina Levickytė, ELTA, LRT.lt2020.01.03 10:31

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad gydymo įstaigų jungimas didžiuosiuose miestuose stringa tiek dėl laiko trūkumo, tiek dėl opozicijos nuolatinio nepasitenkinimo sveikatos reformomis Seime.

A. Verygos teigimu, sunku tikėtis, kad iki kadencijos pabaigos pavyks su opozicija susitarti dėl sveikatos reformų.
„Oponentai visuomet randa ką nors ne taip. O juokingiausia, kad dabar mes girdime iš jų kritiką, jog mes reformos nepadarėme. O kai Seimo salėje korteles traukė, tai jau buvo kita kritika, kad mes darome reformą. Dabar, kai ji nevyksta, yra kritika, kad ji nedaroma, tai manau, beviltiškas reikalas tikėtis kažkokio sutarimo. Nors kartais iš opozicijos girdime: kalbėkimės, tarkimės, kad galime susitarti, bet manau, kad mes nieko su jais nesusitarsim“, – penktadienį Vyriausybėje teigė A. Veryga.

Kita vertus, ministras neslepia, kad įgyvendinti ligoninių jungimus Klaipėdoje ir Vilniuje tikriausiai pritrūks laiko.
„Artėjant rinkimams supraskime, tai yra ne tik politinės valios, bet ir laiko klausimas. Tai ne kartą esu sakęs. Suplanuoti, sudėlioti reformą yra viena. Jai įgyvendinti reikia laiko. Net ir dvi ligonines sujungti Kaune, – realiai procesas teisiškai geriausiu atveju baigsis apie rugsėjo mėnesį. Tai puikiai suprantate, kiek laiko reikia šiems procesas, kad jie įvyktų (...) Tai ir laikas yra esminis dalykas, ne tik politinės valios buvimas ar nebuvimas“, – teigė jis.

Veryga: buvome kritikuojami, kad darome reformą, dabar, kai ji nevyksta – kad nedarome

Ministras dar neatskleidė, kurias būtent ligonines Klaipėdoje ir Vilniuje norima sujungti.

„Tikrai kalbėsime su savivaldybėmis, vadovais. Reikia sutarimo, reikia, kad ir vadovai geranoriškai būtų nusiteikę, nes paniką darbuotojams labai lengva pasėti, juos išgąsdinti. Tai tikslas - ne atleisti medikus ar juos išbarstyti, juk medikų ir šiaip nėra daug ir jų visuomet trūksta. Bet paniką sėti yra labai lengva. Dėl to reikia sutarimo, kad jos nebūtų“, – teigė jis.

Tuo tarpu Kauno klinikinės ligoninės ir Respublikinės Kauno ligoninės jungimas, ministro teigimu, bus baigtas šį rudenį.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis penktadienio rytą susitiko su sveikatos apsaugos ministru A. Veryga aptarti prioritetinių metų darbų sveikatos apsaugos srityje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.