Lietuvoje

2020.01.03 10:01

Vilniaus savivaldybė vėl nuėmė Škirpos alėją žymintį lipduką, kreipėsi į prokurorus

Ignas Jačauskas, BNS 2020.01.03 10:01

Vilniaus valdžia penktadienį Trispalvės alėjoje nuo sienos Gedimino kalno papėdėje nuėmė vėl užklijuotą lipduką, žymintį buvusį Kazio Škirpos alėjos pavadinimą, bei kreipėsi į teisėsaugą.

Tai – jau antras toks įvykis šią savaitę.

„Parašėme skundą į prokuratūrą, rašysime ir antrą kartą. Vertiname šiuos veiksmus neigiamai“, – BNS penktadienį sakė administracijos vadovas Povilas Poderskis.

Aakcijos organizatoriai socialiniuose tinkluose pranešė, kad naują lipduką užkabino sausio 2-osios vakare.

Nuotraukose matyti ir ant Lietuvos nacionalinio muziejaus sienos užklijuotas plakatas su K. Škirpos atvaizdu, padėtas jo portretas, uždegtos žvakės, gėlės, užrašas su kelių šalių vėliavomis „Trispalvių daug – Lietuva viena!“.

Diplomato bei karininko K. Škirpos vardo alėją sostinės savivaldybė liepos pabaigoje pervadino į Trispalvės alėją. Tokį sprendimą Vilniaus valdžia grindė viešai deklaruotomis K. Škirpos antisemitinėmis pažiūromis.

K. Škirpos atminimo įamžinimo gynėjai akcentuoja jo vaidmenį valstybingumui – jis 1919 metais sausio 1-ąją kartu su kitais Lietuvos savanoriais Gedimino pilies bokšte iškėlė Lietuvos trispalvę, ėjo svarbias diplomatines pareigas tarpukariu ir priešinosi sovietų okupacijai.