Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.03 09:37

Vyriausybės koridoriuje užkluptas Narkevičius apie savo ateitį nedaugžodžiavo: koks bus sprendimas, toks bus

Šarūnas Nekrošius, LRT.lt 2020.01.03 09:37

Penktadienio rytą į pasitarimą Vyriausybėje atvykęs skandalų epicentre esantis susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius sakė, kad su premjeru Sauliumi Skverneliu detaliau jo ateitis ministro poste aptarta nebuvo.

„Mes kalbėjome apie darbo reikalus, apie laukiamus iššūkius, darbinius iššūkius“, – trumpai atsakė ministras.

Paklaustas, ar tai reiškia, kad jis tęs toliau darbą ministerijoje, J. Narkevičius teigė, kad apie šį konkretų klausimą kalbėta nebuvo, pokalbis vyko tik darbų tematika.

„Normalus darbinis pasitarimas. Nekalbėjome ta tema. Aš jau nenoriu kartotis, vertinu visus pasisakymus, bet dirbu ir koncentruojuosi į darbus“, – trumpai į žurnalistų klausimus Vyriausybėje atsakė ministras.

Pats J. Narkevičius savo ateities klausimo labai nesureikšmino ir sakė, kad sprendimas bus toks, koks bus, o darbus ministerijoje bet kuriuo atveju tęsti galės ir kitas vadovas, jei to norės Vyriausybės vadovybė.

Jaroslavas Narkevičius su premjeru sako kalbėjęs darbiniais klausimais, o ne dėl savo likimo poste

„Koks bus, toks bus. Mes ta tema nekalbėjome, tik apie darbo reikalus. O darbai būtų tęsiami bet kuriuo atveju, kas dirba, ar kas nedirba. Aš atlieku darbus ir tiek“, – sakė ministras.

Tiesa, ministras užsiminė, kad savo ateities klausimą jis galėtų plačiau pakomentuoti kitą savaitę, detaliau apie tai praneš, tik mįslingai užsiminė, jog tai gali būti ketvirtadienis.

LRT.lt primena, kad premjeras S. Skvernelis gruodžio pabaigoje paskelbė, kad sausio pradžioje turėtų būti šaukiama koalicinė taryba aptarti susisiekimo ministro J. Narkevičiaus klausimo.

Pasak premjero, su ministru susijusi situacija gali privesti iki Vyriausybės pasitraukimo.

„Sprendimai gali būti įvairiausi ir pasekmės to gali būti įvairiausios – iki Vyriausybės pasitraukimo“, – pridūrė jis.

Ministro pirmininko teigimu, Vyriausybei atsistatydinti gali tekti tuo atveju, „jeigu neišlieka valdančiosios koalicijos“.

Prezidentas Gitanas Nausėda per pastarąsias savaites ne kartą pareiškė, kad J. Narkevičius yra praradęs pasitikėjimą ir negali toliau eiti susisiekimo ministro pareigų.

Susisiekimo ministras sulaukė kritikos dėl Lietuvos pašto valdybos atleidimo, gyvenimo Seimo viešbutyje aplinkybių, elgesio per komandiruotę užsienyje, lėšų skirstymo asfaltuoti keliams. Papildomų pinigų keliams sulaukė J. Narkevičiaus rinkimų apygarda bei gatvė, kurioje gyvena premjeras S. Skvernelis.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija yra pradėjusi tyrimus ir dėl ministro J. Narkevičiaus, ir dėl premjero S. Skvernelio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi