Lietuvoje

2015.09.04 17:36

Trims mėnesiams suimtas policininkę mirtinai sužalojęs vilkiko vairuotojas

BNS, DELFI.lt2015.09.04 17:36

Radviliškio rajono apylinkės teismas penktadienį patenkino prokuratūros prašymą ir trims mėnesiams leido suimti policininkę kelyje mirtinai sužalojusį vilkiko vairuotoją Gintarą Badauską.

Radviliškio rajono apylinkės teismas penktadienį patenkino prokuratūros prašymą ir trims mėnesiams leido suimti policininkę kelyje mirtinai sužalojusį vilkiko vairuotoją Gintarą Badauską.

Teismas nusprendė, kad įtariamasis gali slėptis nuo ikiteisminio tyrimo, nes dirbdamas tolimųjų reisų vairuotoju gali turėti ryšių užsienyje, BNS sakė teismo atstovas spaudai Vytautas Jončas.

Teismo vertinimu, trijų mėnesių gali pakakti ikiteisminiam tyrimui baigti.

Pagal pateiktus įtarimus, vyrui gresia laisvės atėmimas nuo trejų iki dešimties metų.

Įtariamasis anksčiau buvo baustas penkis kartus už įvairius smulkius Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Iš viso vyras administracine tvarka buvo baustas šešis kartus, viena nuobauda yra galiojanti.

Iš Belgijos krovinį vežęs vilkikas „Daf“ penktadienio naktį kliudė pareigūnę ir nesustojęs nuvažiavo. Vilkiką Radviliškyje, Šiaulių gatvėje, apie 900 metrų nuo įvykio vietos, sustabdė kitas patrulių ekipažas. Atvykę medikai konstatavo pareigūnės mirtį.

Vilkiko vairuotojui, 39-ių metų Pakruojo rajono gyventojui, alkoholio matuokliu buvo nustatytas 2,01 prom. girtumas, jis uždarytas į areštinę. Jis dirbo vienoje Radviliškio įmonėje.

Žuvusioji policijoje dirbo tik kiek daugiau nei mėnesį – nuo šių metų liepos 24 dienos. Kolegos ją apibūdino kaip aktyvią sportininkę, ji per trumpą tarnybos laikotarpį buvo spėjusi gauti geras rekomendacijas.

Toje vietoje, kur įvyko nelaimė, greitis buvo apribotas iki 50 kilometrų per valandą, vieta buvo gerai apšviesta, policininkai vilkėjo liemenes, kurie gerai atspindi šviesą, turėjo šviesą atspindinčias krivūles.

Naktį dirbo trys pareigūnai, vienas jų buvo L. Baniulytės kuratorius. Buvo sustabdyti du automobiliai, vieno jų vairuotojui buvo surašytas protokolas. L. Baniulytė jau rengėsi atiduoti dokumentus, kai kitas patrulis pamatė nuo Panevėžio pusės važiuojantį vilkiką. Jis kliudė automobilį „Ford“, kuriame sėdėjo penki žmonės, ir policijos patrulę. „Ford“ važiavę žmonės sužaloti nebuvo.

Su žuvusia pareigūne budėjusiems kolegoms suteikta psichologinė pagalba, ji teikta ir į tarnybą penktadienį atvykusiems pareigūnams.

Siekiant nustatyti visas nelaimės aplinkybes, policijoje atliekamas vidinis tyrimas.

L. Baniulytė yra 32-oji per Nepriklausomybės laikotarpį tarnyboje žuvusi policijos pareigūnė.

Vairuotojas sako, kad užmigo prie vairo

G. Badausko advokatas Arūnas Koskus sako, kad jo ginamasis jaučiasi siaubingai. Vilkiko vairuotojas teigia prieš susidūrimą užmigęs, nė nematęs, kad jį stabdo policininkas.

G. Badauskas pripažįsta savo kaltę, sako, jog buvęs toks girtas, kad beveik nieko neatsimena. Pasak advokato, jo klientas maždaug prieš 20 metų buvo įkliuvęs girtas prie vairo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.