Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.02 16:57

Gydymo įstaigose mažės popierizmo: kai kurioms procedūroms nereikės paciento sutikimo

Gydymo įstaigose mažės popierizmo. Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad medikams netrukus nebereikės gauti paciento rašytinio sutikimo prieš tam tikras mažai rizikingas procedūras, pavyzdžiui, kraujospūdžio matavimą ar echoskopiją.

Pasak ministro Aurelijaus Verygos, taip bus taupomas ir medikų, ir pacientų laikas. Tačiau prieš rizikingesnes procedūras sutikimo ir toliau reikės.

Kad medikai galėtų atlikti tokią, atrodo, visai nesudėtingą kraujospūdžio matavimo procedūrą, iki šiol reikėjo paciento parašo - arba jam registruojantis į polikliniką, arba kiekvieną kartą prieš procedūrą.

„Popierizmo labai daug, paciento valia yra svarbiausia, bet popierių pasirašymo labai daug“, – sako Šeškinės poliklinikos Šeimos medicinos skyriaus vedėja Natalija Šertvytienė.

Dėl to Sveikatos apsaugos ministerija keičia tvarką - medikams reikės pildyti mažiau popierių.

„Procedūroms, kai nėra pažeidžiamas kūno vientisumas, kai negali būti padaryta žala pacientui, kad nebūtų reikalaujama sutikimo, pavyzdžiui, kraujospūdis, echoskopija, suprantam, kad nei kompklikacijų gali būt, nei žala pacientui padaryta, dėl ko reiktų reikalauti sutikimo“, – teigia ministras A. Veryga.

Sąrašą, kokias procedūras atliekant nereikės paciento parašo, ministerija dar rengia.

Vienas šeimos gydytojas turi apie 220 pacientų, todėl nauja tvarka džiaugiasi ne tik medikai, bet ir ligoniai. Jie sako, kad gydytojai jiems gali skirti mažai laiko, nes pildo daug dokumentų.

Registruojantis į šią polikliniką pacientas iškart pasirašo, kad sutinka, jog jam būtų atliktos tam tikros procedūros, pavyzdžiui, echoskopija, kraujo tyrimai. Tačiau dalis yra tokių, kurie pildydami registracijos formą su tuo nesutinka, tuomet gydytojams tenka rinkti parašus kiekvieną kartą.

Dėl rimtesnių procedūrų, tyrimų ar operacijų, popierių ir parašų ir toliau reikės.

Ministro teigimu, net atrodo paprasta apendicito operacija gali turėti komplikacijų, kaip bet kuri kita, todėl žmogus privalo pasirašyti, kad žino apie galimus padarinius ir sutinka gydytis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi