Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.04 17:06

Širvintose ginčas dėl kelio ženklų baigėsi teisme

Vilniaus apygardos administracinis teismas įpareigojo Širvintų rajono savivaldybės administraciją iš naujo nagrinėti Motiejūnų kaimo gyventojų skundą dėl eismo saugumo priemonių.

Vilniaus apygardos administracinis teismas įpareigojo Širvintų rajono savivaldybės administraciją iš naujo nagrinėti Motiejūnų kaimo gyventojų skundą dėl eismo saugumo priemonių.

Ieškovai viešai kaltino Širvintų merę Živilę Pinskuvienę netesint prieš rinkimus duotų pažadų įrengti greitį ribojančius kalnelius ir krovininį transportą ribojančius ženklus. Jų teigimu, asfaltuotu kaimo pagrindiniu keliu nesaugiai važinėjanti stambiųjų ūkininkų technika kelia grėsmę vaikams.

Širvintų rajono savivaldybės atstovai teisme aiškino, kad įrengus greitį ribojančius kalnelius gali būti gadinama ūkininkų technika, padidėtų triukšmas ir užterštumas.

Teismas įžvelgė, kad Širvintų valdžia neatsakė į gyventojų klausimus ir vilkino sprendimų priėmimą. Savivaldybė įpareigota gyventojų prašymus išnagrinėti per mėnesį.

Tačiau ieškovas, teismo sprendimu, nepatenkintas ir žada jį skųsti Vyriausiajam administraciniam teismui. Išklausyti sprendimo neatvyko nė viena iš šalių

„Aš nemanau, kad bus rezultatas. Mes teiksime apeliaciją, prašysime, kad teismas įvykdytų savo Konstitucinę prievolę, tai yra, kreiptųsi į ekspertus. Jeigu tai nepadės, mes kreipsimės į Europos žmogaus teisių teismą ir, tikiuosi, kad jau ten Lietuva eilinį kartą pralaimės. Jeigu kaliniai dėl netinkamų gyvenimo sąlygų sugeba įrodyti, kad tai nėra normalu, tai gal dėl vaikams ant galvų važiuojančių sunkvežimių ar kombainų bus galima įrodyti tą patį“, – sakė ieškovas Robertas Diržiniauskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi