Lietuvoje

2020.01.02 19:17

Sinoptikė apžvelgė artimiausias dienas: neįprasta šiluma dienomis liks, siaus stiprokas vėjas

Artimiausiu metu ryškių orų permainų nesulauksime, tačiau bus vėjuota, ypač pajūryje, LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Vida Ralienė.

„Kaip ir metų pabaigoje – diena šiltesnė, diena šaltesnė, taip ir metų pradžios orai bus nepastovūs, tačiau vėjuoti, ypač pajūryje. Panašu, kad artimiausią savaitę vėjo greitis čia viršys 15 m/s. Baltija turėtų būti audringa ir šiaušti bangas. Pasižiūrėti gražu, tačiau tiems, kurie turės tokiame vėjyje dirbti, turbūt nelabai smagu. Galimi ir elektros tiekimo sutrikimai“, – atkreipia dėmesį V. Ralienė.

Pasak sinoptikės, artimiausią savaitę oro temperatūra dieną daugiausia bus teigiama, o naktimis gali nukristi iki 1–6 laipsnių šalčio. V. Ralienė perspėja saugotis plikledžio.

„Naktį gali plūstelėti ir šiluma, kartais tas slidumas gali padengti kelius iš vakaro, o rytą būti drėgna ir šlapia“, – aiškina ji.

Penktadienį atkeliaus nauji kritulių debesys, kurie atneš lietų, o kai kur ir šlapdribą, sako sinoptikė.

Šeštadienio naktį visoje Lietuvoje taip pat vyraus lietus su šlapdriba. Dieną kritulių bus mažiau, tačiau juos lydės stiprus vėjas. „Jo gūsiai pajūryje gali siekti 21–23 m/s“, – pažymi V. Ralienė.

Pasak sinoptikės, sekmadienį kiek atsikvėpsime: „Krituliai atsitrauks: nakties pradžioje gali lengvai pasnyguriuoti ar iškristi šlapdriba, o dieną kritulių tikimybė bus nedidelė.“

Po šaltos pirmadienio nakties, kai vietomis gali atšalti iki penkių, o rytiniame šalies pakraštyje ir iki 6–7 laipsnių, dieną vėl plūstelės šiluma.

„Dieną daugelyje rajonų sulauksime šlapdribos, vėliau lietaus. Drėgnesnė diena, sausesnė diena – dviejų iš eilės sausų ir malonių dienų artimiausiu metu nebus“, – tikina pašnekovė.

Apžvelgdama pastarųjų metų orus, V. Ralienė sako, kad nuo 1961-ųjų Lietuvoje šie buvo šilčiausi.

„Beveik visi mėnesiai buvo šiltesni nei įprasta, tik sausį ir liepą buvo vėsiau nei paprastai. Pasitvirtino senolių pastebėjimas, esą koks sausis, tokia ir liepa.

Didelių šalčių nebuvo. Pati žemiausia temperatūra – 21 laipsnis šalčio, išmatuota Varėnoje sausio 24-ąją. Pati aukščiausia temperatūra – Kaišiadoryse birželio 12-ąją, kur buvo užfiksuota 35,7 laipsnių temperatūra“, – LRT RADIJUI kalba sinoptikė.