Lietuvoje

2020.01.02 08:30

Nausėdos patarėjas sako, kad neišspręstas Narkevičiaus klausimas trukdo valstybei

atnaujinta 10.00

Prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Jaroslavas Neverovičius nemano, kad po švenčių bus pamirštas susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus klausimas.

„Kadangi tai yra klausimas, apie kurį jau per daug kalbama ir reiktų jį traktuoti kaip politinės brandos, atsakomybės egzaminą. Manau, kad premjeras turės priimti atitinkamą sprendimą“, – LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“ sakė patarėjas.

Jis pabrėžė, kad šiuo atveju ministras neatitinka jam keliamų reikalavimų. Jo asmeniniai reikalai tapo svarbesni už susisiekimo srityje esančias problemas.

„Tai nėra tas atvejis, kai turėtume nagrinėti kiekvieną raidę, kablelį, taškelį įstatymuose. Tai tas momentas, kai ateina supratimas, kad tas žmogus, kuris buvo pas prezidentą pokalbiui prieš jį paskiriant į pareigas, neatitinka reikalavimų. Ir yra skiriama per daug dėmesio jam kaip žmogui ir visai beveik neskiriama laiko esminėms problemoms spręsti, kurios yra šioje srityje. Tai trukdo ministerijai, trukdo Vyriausybei, trukdo judėti pačiai valstybei“, – pastebi J. Neverovičius.

Patarėjas teigia, kad Susisiekimo ministerija gali dirbti gerai dėl specialistų, dirbančių ministerijoje, tačiau pačiai ministerijai ir jos darbuotojams reikalingas lyderis.

Pats patarėjas teigia, kad jis nebepalaiko santykių su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos partija, paskyrusia J. Narkevičių į ministro postą. Vieninteliai su partija aptariami klausimai, anot patarėjo, susiję su jų kuruojamomis sritimis.

Premjeras Saulius Skvernelis yra pažadėjęs, kad klausimas dėl tolesnio J. Narkevičiaus darbo bus sprendžiamas sausio viduryje, kai rinksis valdančiųjų koalicijos taryba.

J. Neverovičius ragina greitai paskirti Klaipėdos uosto vadovą

J. Neverovičius ketvirtadienį paragino greitai paskirti naująjį Klaipėdos uosto vadovą.

„Be abejo, čia reikalingi greiti sprendimai ir tas neaiškumas, neužtikrintumas ir direktoriaus nebuvimas negali tęstis taip ilgai“, – LRT RADIJUI sakė prezidentūros Aplinkos ir infrastruktūros grupės vadovas J. Neverovičius.

Nuolatinio vadovo uostas neturi nuo pernai kovo, kai buvo atleistas Arvydas Vaitkus. Tuo metu buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis suabejojo, ar su „valstiečiais“ kandidatavęs uosto direktorius liktų nešališkas įmonių, parėmusių jį per savivaldos ir Klaipėdos mero rinkimus, atžvilgiu. A. Vaitkus sakė, kad buvo atleistas dėl politinių motyvų ir skundė atleidimą teismams.

J. Neverovičius teigė, kad pagal jiems pateiktą informaciją uosto vadovas turėtų būti atrinktas pavasarį.

Pasak patarėjo, jis turi būti profesionalus specialistas, kuris užtikrins kokybišką valstybės valdomos įmonės veiklą.

„Politiniai motyvai čia (skiriant naująjį vadovą) neturėtų turėti reikšmės“, – kalbėjo J. Neverovičius.

Anksčiau Susisiekimo ministerija teigė, kad naujas vadovas gali būti paskirtas 2020 metų viduryje, o jo būtų ieškoma tik po numatomos šios valstybės įmonės pertvarkos į akcinę bendrovę.