Lietuvoje

2019.12.31 23:23

Vilnius audringai sutiko Naujuosius metus

atnaujinta 00.11
LRT.lt2019.12.31 23:23

Lietuvos sostinė Vilnius sutiko Naujuosius 2020 metus. Vilniečiai ir miesto svečiai kviesti 2020 metus pasitikti prie Vilniaus arkikatedros bazilikos varpinės. Tačiau čia jų šiemet laukė net kelios staigmenos.

Vilnius nusprendė sutrumpinti fejerverkų salves. Savivaldybė sako, kad taip seka kitų valstybių pavyzdžiu.

Dar vienas netikėtumas – Katedros bokšto laikrodis gali laiku neišmušti vidurnakčio. Gruodžio 31 dienos rytą šio laikrodžio rodyklė tiesiog nustojo suktis.

Nepaisant sutrikimų, žmonės gausiai rinkosi į aikštę.

Geri orai pritraukė Vilniaus gyventojus ir svečius į katedros aikštę, kur susirinkę žiūrovai stebėjo ne tik fejerverkus, bet ir išskirtinį šviesų šou ant katedros bokšto.

Pasak instaliacijos ant bokšto kūrėjų, projekcija ant unikalios struktūros Varpinės yra techniškai sudėtingas projektas reikalaujantis ypatingo atidumo ir preciziškumo. Prie šio projekto dirbo 5 savo srities specialistai, tarp kurių – šviesų dailininkas, lazerių programuotojas ir techninė komanda – apie 20 žmonių.

„Kuriant tokio svarbaus ir didelio mastelio projektus, labiausiai džiugina žmonių reakcijos. Jaučiamės prisidėję prie gerų emocijų ir įspūdžių kūrimo mieste“, – džiaugėsi projekto ir kūrybinės grupės „Video architects“ vadovas Linartas Urniežis.

Linksmybės aikštėje tęsis iki 01 val. Vėliau Varpinės bokštas nušvis Trispalve ir taip švies iki pat sausio 2 d. – tai nauja graži tradicija simboliškai minėti Lietuvos vėliavos dieną.

Daugiau Naujųjų metų laukimo akimirkų – galerijoje.

Populiariausi