Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.31 21:23

Lietuvos partijų simboliai – nuo erelio iki bebro

Partijos, siekdamos pritraukti rinkėjus, skelbia ne tik savo programą, bet išsirenka ir simbolį – gyvūną, augalą ar ką nors kitą. Likus metams iki Seimo rinkimų, „socialdarbiečiai“ paskelbė, kad jų simboliu tapo bebras. Pasak partijos vadovo Gedimino Kirkilo, tai simbolis su istorija. Būtent bebrais atskilusius nuo socialdemokratų parlamentarus daugelis vadino norėdami pasišaipyti.

Kas sieja bebrą, gandrą ir kregždę? Jie nėra pasakėčios veikėjai, juos sieja politika. Bebras, gandras ir kregždė yra politinių partijų simboliai.

Gandrą pasirinkusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis teigia, kad renkantis simbolį partija svarstė, kiek jis simbolizuoja jos idėjas ir vertybes.

„Mes rinkomės tą simbolį, kuris gali būti personažu. Iš tikrųjų mes kai kuriuose renginiuose rinkimų metu ir nerinkimų metu turime vaikščiojančius gandrų kostiumais apsirengusius žmonės, kas tikrai džiugina ir ypatingai vaikus“, – sako jis.

Panorama. Naujametinė dovana gyventojams – trečdaliu mažesnės nei pernai šildymo sąskaitos

Kitą paukštį – kregždę – pasirinko konservatoriai. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Gabrielius Landsbergis teigia, kad jų kregždutė atstovauja Tėvynės sąjungos daliai, o krikščionims demokratams – širdis.

„Kregždutė man yra vis tiek pavasario šauklys ir tai bent jau ką man simbolizuoja, tai būtent mūsų ištakas iš to valstybės pavasario, iš Sąjūdžio, tai, iš ko yra gimusi mūsų partija. Ir kita vertus toks vilties ir geresnės ateities simbolis“, – teigia G. Landsbergis.

O štai šis stambiausias Lietuvos graužikas – naujokas politikos padangėje. Kaip partijos simbolis, jis, pasak G. Kirkilo, atsirado ekspromtu. Nuo socialdemokratų atskilę „socialdarbiečiai“ pašiepiant buvo vadinami bebrais. Dabar tai – oficialus partijos simbolis.

„Be to pagalvojome, kad tai yra iš tikrųjų labai pozityvus gyvūnas,labai svarbus ekosistemai, dabar žalioji tematika, kaip žinote, Ursula von der Leyen paskelbė nesenai ją ir kas įdomiausia yra, kada bebras užtvenkia upę, ar kokį kanalą, ar ką nors panašaus, ar upelį, susidaro įdomi situacija, pirmos ateina varlės, o paskui varles ateina gandrai. Taip kad mes pagalvojome, kad tobulas simbolis šiuo atveju“, – tikina G. Kirkilas.

O štai simbolį erelį turinti „Tvarkos ir teisingumo“ partija jo nori atsikratyti. Partijos vadovo teigimu, erelis pasirinktas prieš 15 metų kaip stiprios organizacijos simbolis. Dabar laikai keičiasi, kitas ir partijos vadovas, todėl erelis, pasak Remigijaus Žemaitaičio, matyt, jau kitąmet turės iš „Tvarkos ir teisingumo“ išskristi.

„Reikia, ko gero, eiti nuo gyvūnų, paukščių ar kirminėlių kokių tai, nes tam tikros asociacijos atsiranda, nes konservatoriai turi kregždę, ji nėra gerai, nes, kaip sakoma, kregždė viską iš savo lizdo daro. Kai kas turi gandrą, kuris teršia labai namus toje vietoje“, – teigia R. Žemaitaitis.

Gyvūnai yra ir Jungtinių Valstijų partijų simboliai. Respublikonų partija kaip simbolį yra pasirinkusi dramblį, demokratai – asilą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi