Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.04 15:57

Po tragiškos avarijos svarsto apie griežčiausias bausmes neblaiviems vairuotojams

BNS 2015.09.04 15:57

Asmenims, kurie vairuodami neblaivūs sukelia tragiškus autoįvykius, turėtų būti taikoma maksimali numatyta įkalinimo bausmė, be teisės būti paleistiems anksčiau laiko, mano vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Asmenims, kurie vairuodami neblaivūs sukelia tragiškus autoįvykius, turėtų būti taikoma maksimali numatyta įkalinimo bausmė, be teisės būti paleistiems anksčiau laiko, mano vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Vertindamas penktadienio nakties tragišką įvykį, per kurį, kaip įtariama, neblaivus vilkiko vairuotojas mirtinai sužalojo tarnybą neseniai pradėjusią 20-metę policijos pareigūnę, jis taip pat pareiškė užuojautą žuvusiosios artimiesiems ir visai policijos bendruomenei.

„Tie, kurie padarė įvykį su tokiomis pasekmėmis, nemanau, kad ateityje galėtų apskritai vairuoti, jei būdami neblaivūs nužudė kitą asmenį (...). Matyt, po tų įvykių, kuriuose žūsta žmonės dėl girtų vairuotojų, turėtų būti realios sankcijos, kurios numatytos baudžiamajame įstatyme, skiriama laisvės atėmimo bausmė. Reikėtų labai atidžiai vertinti ir jų galimybę anksčiau išeiti į laisvę neatlikus visos bausmės“, – BNS penktadienį sakė S. Skvernelis.

Vis dėlto ministras abejojo, ar administracinių nuobaudų griežtinimas, pavyzdžiui, teisės vairuoti atėmimas visam laikui, būtų veiksminga prevencinė priemonė saugantis nuo „potencialių žudikų“, nes šiuo metu esą yra „ne vienas ir ne du“ tragiški įvykiai, kuriuos sukelia teisių neturintys ar jas praradę neblaivūs vairuotojai.

Kaip geresnę prevencinę priemonę S. Skvernelis įvertino vyriausybės svarstymus dėl prievolės įsidiegti automobiliuose vadinamuosius „alkolokus“ kartą neblaiviems prie vairo pagautiems asmenims, kurie neleistų užvesti automobilio išgėrus.

„Tokios priemonės galėtų būti taikomos ne tik tiems vairuotojams, kurie yra kartą pakliuvę neblaivūs, bet tai būtų labai gera prevencijos priemonė ir kalbant apie transporto priemones, kurios yra padidinto pavojaus šaltinis – autobusai ar sunkvežimiai. Manau, kad darbdavys, kuris nori, kad pas jį įmonėje būtų tvarka, tai galėtų padaryti“, – sakė S. Skvernelis.

Anot jo, privalomai ši nuostata turėtų būti taikoma tik jau pagautiems neblaiviems vairuotojams, tuo metu krovinių ar keleivių pervežimo įmonės galėtų priemonėmis pasirūpinti savanoriškai, o vyriausybė ar Seimas galėtų numatyti tam tikras lengvatas.

Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnė L. Baniulytė žuvo penktadienio naktį tarnybos metu – ją mirtinai sužalojo vilkikas, kurį vairavo neblaivus Pakruojo rajono gyventojas.

Žuvusioji policijoje dirbo tik mėnesį

Radviliškio rajono policijos policininkę mirtinai sužalojęs vilkiko vairuotojas Gintaras Badauskas anksčiau buvo baustas penkis kartus už įvairius Kelių eismo taisyklių pažeidimus, tačiau už smulkius.

Tai spaudos konferencijoje Šiauliuose penktadienį sakė policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

Iš Belgijos krovinį vežęs vilkikas „Daf“ kliudė pareigūnę ir nesustojęs nuvažiavo. Vilkiką Radviliškyje, Šiaulių gatvėje, apie 900 metrų nuo įvykio vietos, sustabdė kitas patrulių ekipažas. Atvykę medikai konstatavo pareigūnės mirtį.

Vilkiko vairuotojui, 39-ių metų Pakruojo rajono gyventojui, alkoholio matuokliu buvo nustatytas 2,01 prom. girtumas, jis uždarytas į areštinę. Jis dirbo vienoje Radviliškio įmonėje.

Žuvusioji policijoje dirbo tik kiek daugiau nei mėnesį – nuo šių metų liepos 24 dienos. Kolegos ją apibūdino kaip aktyvią sportininkę ir per trumpą tarnybos laikotarpį jau buvo spėjusi gauti geras rekomendacijas.

Toje vietoje, kur įvyko nelaimė, greitis buvo apribotas iki 50 kilometrų per valandą, vieta buvo gerai apšviesta, policininkai vilkėjo liemenes, kurios gerai atspindi šviesą, turėjo šviesą atspindinčias krivūles.

Naktį dirbo trys pareigūnai, vienas jų buvo L. Baniulytės kuratorius. Buvo sustabdyti du automobiliai, vieno jų vairuotojui buvo surašytas protokolas. L. Baniulytė jau rengėsi atiduoti dokumentus, kai kitas patrulis pamatė nuo Panevėžio pusės važiuojantį vilkiką. Jis kliudė automobilį „Ford“, kuriame sėdėjo penki žmonės, ir policijos patrulę. „Ford“ važiavę žmonės sužaloti nebuvo.

Su žuvusia pareigūne budėjusiems kolegoms suteikta psichologinė pagalba, ji teikta ir į tarnybą penktadienį atvykusiems pareigūnams.

Siekiant nustatyti visas nelaimės aplinkybes, policijoje atliekamas vidinis tyrimas.

L. Baniulytė yra 32-a per nepriklausomybės laikotarpį žuvusi policijos pareigūnė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

TS-LKD kandidatas Audrius Petrošius su bendražygiais laukia rinkimų rezultatų
Klaipėdos ritmas