Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.31 08:53

Nuo kitų metų – naujovės dėl mineralinio vandens pripažinimo

Įprasta, kad mineralinio vandens daugiausia parduodama vasarą, tačiau prekybininkai pastebi, kad šio vandens pardavimas padidėja ir per didžiąsias žiemos šventes.

Nuo 2020-ųjų pradžios keičiasi mineralinio vandens pripažinimo natūraliu mineraliniu vandeniu tvarka, tam reikės atlikti mažiau tyrimų negu iki šiol, bet, pasak specialistų, mineralinio vandens kokybė nesuprastės.

Iš požeminių klodų išgauto natūralaus mineralinio vandens nedaug išgeriama iš karto. Dažniausiai ant mūsų stalo šis vanduo patenka supilstytas į butelius. Pagal ištirpusių druskų kiekį gali būti stipriai, vidutiniškai ar silpnai mineralizuotas, prisotintas angliarūgšte ar be jos.

Prekybininkai pastebi, kad šiemet Lietuvoje mineralinio vandens nupirkta daugiau nei pernai. Daugiausia – vasarą, tačiau prekyba šokteli ir per didžiąsias žiemos šventes.

„Palyginti lietuvių gamintojų ir užsienio gamintojų pardavimus, populiaresni yra lietuviški prekės ženklai. Negazuoto mineralinio vandens pardavimai mūsų tinkle augo apie 10 proc., tuo metu gazuoto – tik apie 2 proc.“, – pasakoja „Rimi“ viešųjų ryšių vadovė Renata Keršienė.

Į Lietuvos rinką tiekiamas mineralinis vanduo turi būti oficialiai pripažintas natūraliu.

„Jei jis įvežamas iš ES šalių, tai jis turi būti pripažintas tų šalių institucijų, kurios atsakingos už pripažinimą. Jei šis vanduo importuojamas iš trečiųjų šalių, tai jis turi būti pripažintas ar Lietuvoje, ar bet kurioje kitoje ES šalyje“, – aiškina Maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė Vilija Galdikienė.

Lietuvoje natūraliu mineraliniu vandeniu oficialiai pripažintas iš 24 mūsų gręžinių išgaunamas požeminis vanduo bei 2 pavadinimų vanduo iš Baltarusijos žemės gelmių.

Nuo 2020-ųjų keičiasi pripažinimo natūraliu mineraliniu vandeniu tvarka,– vietoj 30 reikės atlikti kur kas mažiau – tik 6 Mikrobiologinius tyrimus.

„Viena iš problemų, kaip vertinti mineralinių medžiagų svyravimą, kitimą, nes iki šiol laikoma, kad 20 proc. gali svyruoti visos mineraliniame vandenyje esančios mineralinės medžiagos. Dabar bus taikoma, tik toms medžiagoms, kurių yra daugiau nei 20 mg. litre. Tai aiškesnis reikalavimas“, – tvirtina V. Galdikienė.

Specialistų, teigimu, supaprastinus reikalavimus, natūralaus mineralinio vandens kokybė neturėtų pablogėti.
Pasak Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų, skundų dėl mineralinio vandens kokybės gaunama palyginti nedaug. Dažniausiai nustatomi pažeidimai, kai prekyboje aptinkamas vanduo, kurio vartojimo terminas pasibaigęs.

Plačiau žiūrėkite reportaže:

Žinios. Rytoj – Lietuvos vėliavos diena, taip pat – trispalvės iškėlimo Gedimino pilies bokšte Vilniuje 101 metinės
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi