Lietuvoje

2019.12.31 07:53

Kai kuriems pasaulio miestams atsisakant fejerverkų, Vilnius juos trumpina iki kelių minučių

Jolanta Paškevičiūtė, Urtė Korsakovaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.31 07:53

Kai kuriems pasaulio miestams atsisakant fejerverkų, Vilniaus valdžia juos trumpina iki kelių minučių. Šis klausimas esą bus svarstomas ir kitais metais.

Vicemerė, šventinių renginių komiteto pirmininkė Edita Tamošiūnaitė, sako, kad žmonės kviečiami stebėti miesto fejerverkus ir nešaudyti savų. Be to, sostinės viešasis transportas vilniečius šiąnakt veš nemokamai.

Žinios. Kai kuriems pasaulio miestams atsisakant fejerverkų, Vilniaus valdžia juos trumpina iki kelių minučių

Kai Lietuvoje bus vidurdienis, Naujieji metai pradės žygį per pasaulį nuo Kiribačio, Ramiojo vandenyno salų valstybės, ir toliau keliaus į Australiją, Azijos šalis, Europą, Ameriką. Visą parą truks džiugesio estafetė, nors šiemet fejerverkų bus gerokai mažiau.

Kompiuterinė grafika aiškiai rodo Naujųjų metų kelionę per pasaulį. Nors rodoma, kad ir Kiribačio salose šaudo fejerverkai, jų gyventojai Naujuosius dažniausiai sutinka pagal vietos papročius. 26 valandas trunka, kol Naujieji įsiviešpatauja visame pasaulyje, jiems tenka įveikti 12 laiko juostų.

Paskutinės Naujuosius metus sutinka dvi Jungtinėms Valstijoms priklausančios negyvenamos salos – Holando ir Beikerio.

Valstybės milijonus išleidžia šventinėms puošmenoms ir linksmybėms. Vokiečiai labai mėgsta šaudyti fejerverkus, bet šiemet daugelyje vietų nustatytos zonos, kuriose jie draudžiami. Net kai kurie prekybos centrai nutarė šiemet nekrauti fejerverkų į lentynas, nes susirūpino aplinkosauga. Nori ne tik saugios aplinkos, bet ir apsaugoti nuo triukšmo keturkojus draugus.

Žinios. Amerikos valstybės sekretorius Pompeo šią savaitę apsilankys Ukrainoje ir Baltarusijoje

Aplinkosaugininkai suskaičiavo kad Vokietijoje Naujųjų Metų naktį į orą išleidžiama 5 tūkstančiai tonų smulkiųjų dalelių, tiek kenksmingų medžiagų automobiliai keliuose palieka per du mėnesius.

Švedai įvedė apribojimus šventinėms raketoms – joms reikia specialių leidimų. Tam, kad jį gautų, Švedijos gyventojas turi išklausyti kursą, kaip elgtis su raketomis, leidimus išduoda savivaldybės.

Lenkijoje rengiama daugiau lazerių šou, kad žmonės šaudytų mažiau fejerverkų. O Lodzėje bus surengtas šventiškas bepiločių spektaklis. Daugelis savivaldybių kreipėsi į gyventojus, kad patys susiprastų ir nešaudytų, o jeigu negali be fejerverkų – kad nepirktų jų pasitikėjimo nekeliančiose vietose.

Džiaugsminga atmosfera ir gerokai sustiprintas saugumas – tokie tradiciniai Naujųjų sutikimo palydovai Paryžiuje. Visoje šalyje saugumu rūpinsis apie 100 tūkstančių policininkų, kariai ir ugniagesiai dar sustiprins jų pajėgas.

„Šiomis dienomis Prancūzijoje, deja, didelė terorizmo rizika, dabar pavojų kelia ne tik atvykusieji iš užsienio, bet ir Prancūzijoje gimę žmonės“, – sako Prancūzijos vidaus reikalų ministras Christophe`as Castaneris.
Transporto darbuotojų streikai taip pat nekelia nuotaikos, nors per šventes Prancūzija, ypač Paryžius, sulaukia didelio turistų antplūdžio.

Didžiuoju Obuoliu vadinamo Niujorko Times aikštėje ir pasitinkant 2020-uosius nebus kur obuoliui nukristi. Vėl leisis krištolo rutulys, skaičiuodamas nueinančių metų sekundes, pasipils pusantros tonos konfeti lietus.

Naujųjų sutikimo akimirkos tradicinės, bet kad ir kur vyktų šventė, džiaugsmo ir įspūdžių visada tiek, lyg tai būtų išgyvenama pirmą kartą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.