Lietuvoje

2019.12.31 07:26

Paskutinę šių metų dieną orai labiau primins rudenį

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.12.31 07:26

Paskutinę šių metų dieną orai labiau primins rudenį, LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Alva Nagelytė.

Antradienį bus vėjuota, rytiniuose ir vidurio Lietuvos rajonuose protarpiais lynos, debesys dengs dangų, o Žemaitijoje gausiai lyti jau neturėtų. Debesys bus plonesni, su properšomis. Pirmoje dienos pusėje neramiai pūs vakarų vėjas, popietę jis pasisuks iš šiaurės-vakarų ir dar labiau sustiprės. Gūsiai daug kur sieks 15–19 m/s, o prie jūros – 20 m/s. Temperatūra svyruos tarp 3 ir 7 laipsnių šilumos.

Paskutinėmis iškeliaujančių metų valandomis vis dar pūs šiaurės-vakarų vėjas, kraštiniuose ir rytiniuose rajonuose dar iškris paskutiniai lietaus lašai. Žengiant Naujiesiems metams vėjas pradės rimti, pamažu kryps iš vakarų, debesys prasisklaidys ir temperatūra gana sparčiai kris. Ryte, išskyrus pajūry, jau daug kur bus apie 0 ar 1–2 laipsnius šalčio. Kai kur bus drėgni kelio ruožai, daugiausia – rytiniuose rajonuose, pasidengs plikledžiu.

Pirmas Naujųjų metų pusdienis bus saulėtas, gana ramus. Antroje dienos pusėje iš vakarų atplauks tankesni debesys, kai kur gali pradėti lynoti, stipriau pradės pūsti pietvakarių-vakarų vėjas. Temperatūra šalies rytuose pakils tik iki 1–3 laipsnių šilumos, o vakaruose – jau iki 4–6 laipsnių šilumos.