Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.30 15:59

Premijų ugniagesiai negaus – pinigai skirti viršvalandžiams išmokėti

„Iš valstybės biudžeto gavome 95 tūkst. eurų mažiau priešgaisrinės tarnybos poreikiams patenkinti. Jei būtų skirta tiek, kiek buvo numatyta, įsiskolinimo „Sodrai“ nebūtų“, – LRT RADIJUI sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Prieš pusantro mėnesio savivaldybių ugniagesiai gelbėtojai savo pikete Vilniuje reikalavo užtikrinti tokį finansavimą, kad būtų įmanoma įgyvendinti ugniagesio funkcijas. Ypač reikštas susirūpinimas, kad jie negaus algų už gruodį.

Dabar aiškėja, kad vienos savivaldybės geba išmokėti atlyginimus be įsiskolinimų, o kitos tam reikalui ima kreditus. Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos (LTPF) pirmininkės patarėjas Artūras Černiauskas sako, kad atlyginimai visose savivaldybėse ugniagesiams yra išmokėti. „Tiesa, tam tikri finansiniai įsipareigojimai už kurą ar kitus dalykus, kai kuriose savivaldybėse, yra „pastumti“ į kitus metus“, – pastebi A. Černiauskas.

Klaipėdos rajono meras B. Markauskas tikina, kad su ugniagesiais savivaldybė atsiskaitė, tiesa, „tik „Sodros“ mokestis perkeltas į kitus metus“. „Tačiau čia jau ne mūsų kaltė, o valstybės biudžeto problema, – sako B. Markauskas. – Iš valstybės biudžeto gavome 95 tūkst. eurų mažiau priešgaisrinės tarnybos poreikiams patenkinti. Jei būtų skirta tiek, kiek buvo numatyta, įsiskolinimo „Sodrai“ nebūtų“.

188 tūkst. eurų. Tokios sumos iš valstybės biudžeto reikia Klaipėdos rajono ugniagesiams. Mero teigimu, jei ir kitais metais nebus gauta reikiama pinigų suma, skola bus neišvengiama.

O Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos vadovas Rytis Velžys džiaugiasi, kad jau nuo 2016-ųjų savivaldybė su jais atsiskaito laiku. Pasak jo, Kauno krašto gaisrininkams iš skolų padėjo išbristi savanorių pajėgos. Jis taip pat primena, kad valstybė pažadėjo savanoriams ugniagesiams mokėti kompensacijas už sugaištą laiką, tačiau šio pažado nevykdo.

„Iš valstybės tų kompensacijų negauname, o tą sumą sumoka Kauno rajono savivaldybė, kas jai ir nėra privalu daryti, – sako R. Velžys. – Dar 150 tūkst. eurų iš savivaldybės gauname technikai, aprangai įsigyti. Savivaldybė tikrai mums labai gelbsti“.

LTPF pirmininkės patarėjas A. Černiauskas atkreipia dėmesį į tai, kad daugumoje gaisrininkų komandos yra nepilnai sukomplektuotos, o tai reiškia, kad esami ugniagesiai dirba viršvalandžius ir dėl to yra išleidžiama daugiau pinigų.

Vis garsiau pasigirsta ugniagesių nuogąstavimų, kad žadėtų premijų jie negaus. Premijos mokamos iš darbo užmokesčio fondo, sako priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius. Pasak jo, visi pinigai, skirti premijoms, panaudoti viršvalandžiams bei budėjimui namuose.

Tuo tarpu ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos vadovas Saulius Džiautas sako, kad tokios premijos buvo planuotos ir paskaičiuotos. „Gavom patikinimą, kad premijų negausime. Buvo pranešta, kad visi pinigai buvo išmokėti viršvalandžiams. Vidutiniškai už viršvalandžius ugniagesiai per paskutinį ketvirtį gavo 450 eurų“, – sako S. Džiautas.

„Su profesinėmis sąjungomis sutarta, kad ugniagesiams bus išmokėti visi viršvalandžiai. Tas ir buvo padaryta, – teigia Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

LRT.lt primena, kad priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos darbuotojams atlyginimai didės nuo kitų metų.

Parengė Vismantas Žuklevičius

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi