Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.03 20:00

Ministrė patenkimo Vilijampolės globos namų vadovo prašymą atleisti iš darbo

BNS 2015.09.03 20:00

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė patenkino Vilijampolės socialinės globos namų direktoriaus Lino Butkaus atsistatydinimo pareiškimą.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė patenkino Vilijampolės socialinės globos namų direktoriaus Lino Butkaus atsistatydinimo pareiškimą.

Ministrės atstovas Arūnas Malinovskis BNS patvirtino, kad L. Butkaus prašymas patenkintas trečiadienį.

Ketvirtadienį ministrė lankėsi šiuose globos namuose, kuriose praėjusią savaitę iškritęs pro langą žuvo vienuolikmetis auklėtinis ir kurio darbuotojai šią savaitę surengė protesto akciją.

Darbuotojai antradienį piketavo Marijampolėje, kur Rugsėjo 1-osios proga lankėsi ministrė. Anot A.Malinovskio, pagrindinis protestuotų reikalavimas buvo neatleisti L.Butkaus. Visgi ministrė jo prašymą patenkino.

L. Butkus prašymą atleisti iš darbo parašė po A.Pabedinskienės ir prezidentės Dalios Grybauskaitės raginimų trauktis iš pareigų. Ketvirtadienį BNS susisiekus su L.Butkumi, jis sakė nenorintis nieko komentuoti.

Pasak ministerijos pranešimo, ketvirtadienį susitikusi su Vilijampolės socialinės globos namų darbuotojais ministrė padėkojo už darbą sunkiomis aplinkybėmis.

„Po nelaimingo įvykio ir atsistatydinus direktoriui, norėčiau padėkoti Vilijampolės socialinės globos namų darbuotojams už iš ties susitelkusį ir atsidavusį darbą ypatingomis sąlygomis, todėl siekiant kuo greičiau stabilizuoti situaciją sieksiu, kad klausimas dėl įstaigos vadovo būtų išspręstas kaip įmanoma greičiau“, – teigė A. Pabedinskienė.

Ministerija šio centro naujo vadovo ieškos per konkursą.

Šiuo metu Vilijampolės socialinės globos namų direktorės pareigas laikinai eina Kėdainių socialinės globos namų direktorė Audronė Kasperavičienė, kuri taip pat yra Socialinių įstaigų vadovų asociacijos prezidentė.

Vilijampolės globos namuose apgyvendinami vaikai su proto negalia ar psichikos sutrikimais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi