Lietuvoje

2019.12.30 06:58

Po savaitgalio vėl grįžta šiluma

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.12.30 06:58

Pirmadienio rytą formuojasi pavojingi reiškiniai – lijundra, plikledis. Šie reiškiniai užsilikę vidurio Lietuvoje bei Žemaitijoje, tačiau didžiausia grėsmė – pietiniuose, rytiniuose rajonuose, LRT RADIJUI pasakoja Lietuvos meteorologijos tarnybos sinoptikas Tadas Kantautas.

Alytaus, Vilniaus, Utenos, Panevėžio, Kauno ir Marijampolės apskrityse ryte yra didžiausia plikledžio tikimybė, todėl vairuotojai įspėjami būti atidūs. Savo ruožtu Žemaitijoje vyrauja jau teigiama temperatūra.

Pirmadienio diena bus šiltesnė negu sekmadienį. Į mūsų šalį plūsta šiltesnio oro masė. Diena bus debesuota, vietomis numatomas nedidelis lietus, dulksna. Pirmoje dienos pusėje krituliai labiausiai tikėtini rytiniuose, pietiniuose rajonuose, antroje dienos pusėje nedidelės dulksnos debesys atkeliaus ir į šiaurinius rajonus.

Taip pat pirmoje dienos pusėje pietiniuose ir rytiniuose rajonuose išliks lijundros ir plikledžio pavojus. Dieną toliau stiprės pietvakarių-vakarų vėjas. Daugelyje rajonų jo gūsiai sieks 15–17 m/s. Vietomis ir iki 19 m/s.

Temperatūra dieną po truputį kils ir antroje dienos pusėje visur turėtų būti teigiama temperatūra – apie 1–6 laipsnius šilumos.