Lietuvoje

2019.12.29 21:19

Ar Vilniuje drausti naujametinius fejerverkus? Vicemerė sako, kad taip jų neliktų jokiuose renginiuose

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.12.29 21:19

Pasaulio miestams dėl įvairių priežasčių po truputį atsisakant naujametinių fejerverkų, Vilniaus vicemerė sako, kad kardinalus jų draudimas reikštų, kad jų apskritai nebūtų jokiuose renginiuose.

„Manome, kad pirmiausia mes turime auginti mūsų visuomenę, bendruomenę ir pamažu atsisakyti. Aišku, visiškas draudimas fejerverkų reikštų ir tai, kad mes per jokius kitus renginius negalėtume jų naudoti.

Žinome puikią tradiciją – „Vilniaus fejeriją“ (fejerverkų festivalis – LRT.lt), kuri tikrai pritraukia daugiau nei 20 tūkstančių žmonių, tai reikštų, kad ir tokio renginio reikėtų atsisakyti“, – LRT RADIJUI sako Vilniaus vicemerė, Šventinių renginių komiteto pirmininkė Edita Tamošiūnaitė.

Specialistai teigia, kad fejerverkai sukelia stresą gyvūnams, nuo jų atsiranda smogas, pirotechnikos medžiagų degimo produktai gali būti pavojingi žmogaus sveikatai.

Pavyzdžiui, Honkonge šventinio fejerverkų šou atsisakyta saugumo sumetimais dėl nerimstančių protestų, daugelyje JAV miestų gyventojai renka parašus, kad į dangų išleidžiami pinigai būtų skiriami labdarai, kai kuriuose Europos miestuose jau atsisakyta naujametinių fejerverkų, o Belgijos miestas Briugė tapo pirmuoju miestu, kuriame paraką pakeis dronai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.