Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.29 09:59

Linkevičius apie incidentą Kryžių kalne: jei tai – valstybinis įsikišimas, bus reaguojama griežčiausiu būdu

atnaujinta 13.44

Kinų turistai Kryžių kalne Šiauliuose išniekino kelis kryžius, kuriais reikšta parama protestams Honkonge. Apie tai skelbia portalas 15min. Policijos atstovai skelbia, kad dėl įvykio gavo pareiškimą, šiuo metu vyksta informacijos tikslinimas. Anot užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, jei paaiškės, kad incidentas buvo valstybinis įsikišimas, bus griežta reakcija.

Socialiniuose tinkluose paskelbtuose vaizdo įrašuose matyti, kaip kiniškai kalbanti moteris tolyn numeta kryžius su užrašu „Parama Honkongui“ ir sako padariusi gerą darbą.

„Išmesk jį čia. (...) Šiandien padarėme gerą dalyką. Mūsų tėvynė yra didi“, – kiniškai sakė ji.

Kitoje nuotraukoje matyti ant vieno lietuvių šeimai pastatyto kryžiaus užrašytas prakeiksmas protestuotojams Honkonge. Matomi ir kryžiai, kuriuose užtušuoti užrašai „Už paramą Honkongui“. Ant kito kryžiaus, pastatyto Čepų giminės atminimui, kiniškai užrašyta: „Tikiuosi, kad visi protestuotojai tarakonai mirs. Tikiuosi, į Honkongą greitai ateis taika“.

Pasisakymus išvertė įrašus tviteryje paskelbę protestų Honkonge rėmėjai.

Policija sekmadienį ėmėsi tikslinti informaciją dėl socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtų įrašų apie kinų elgesį ant Kryžių kalno Šiauliuose.

Kaip LRT RADIJUI patvirtino policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis, maždaug per 10 dienų bus priimtas sprendimas dėl tyrimo ir kitų veiksmų.

„Mes šiandien gavome pareiškimą su video medžiaga, todėl automatiškai medžiaga bus patikrinta ir bus kažkoks sprendimas. Iš esmės yra 10 dienų laikotarpis, per kurį reikia nuspręsti, ar pradėti tyrimą <...> Tai yra šviežiai gautas pareiškimas, kokie veiksmai atliekami dabar aš neturiu informacijos šiandien“, – LRT RADIJUI sakė R. Matonis.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sakė, kad incidentas Kryžių kalne yra smerktinas. Pasak jo, reikia palaukti policijos atliekamo tyrimo išvadų, tačiau jei paaiškės, kad tai buvo valstybinis įsikišimas, bus griežta reakcija.

„Liūdna, kad tai vyksta per šventes, tačiau dar labai anksti daryti išvadas. Tikime, kad policija pagal savo kompetencijas ištirs, išsiaiškins situaciją. Jei tai – viso labo chuliganizmas, tai atitinkamai manau nusikaltę bus įvertinti, jei tai labiau susiję su valstybinių veikimu, be abejo bus ir mūsų reakcija ir atitinkamas pareiškimas“, – kalbėjo L. Linkevičius.

Anot ministro, tokie incidentai bet kuriuo atveju kelia susirūpinimą, tačiau dar reikia išsiaiškinti, kiek tai paprastas chuliganizmas, o kiek – labiau susiję įvykiai.

„Jeigu tai yra valstybinis įsikišimas <...> tai be abejo, į tai reaguotina griežčiausiu būdu, tikiuosi, kad taip nėra – bet kokiu atveju palaukime tyrimo rezultatų“, – tvirtino L. Linkevičius.

Rugpjūtį Vilniuje per paramos akciją Honkongo aktyvistams Kinijos rėmėjai bandė sutrukdyti renginį ir susistumdė su keliais dalyviais. Tuomet Lietuva Kinijai įteikė notą, teigdama, kad tokie veiksmai nėra priimtini ir nebus toleruojami. Protestai Honkonge tęsiasi nuo pavasario.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi