Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.29 08:49

Naktį sulauksime sniego ir šlapdribos, o Naujuosius metus sutiksime su lietumi

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.12.29 08:49

Nors žiemiški orai į Lietuvą ateiti neskuba, ateinančiomis dienomis vietomis gali formuotis plikledis, o temperatūra nukristi iki 5 laipsnių šalčio, LRT RADIJUI sako Lietuvos meteorologijos sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė. Naujametinę naktį turėtų negausiai lynoti, temperatūra išsilaikys apie nulį.

Sekmadienį pragiedrulių neturėtų būti labai daug, tačiau diena numatoma rami ir šviesesnė už pastarąsias. Rytinėje šalies pusėje temperatūra svyruos tarp 2 ir 4 laipsnių šalčio, o pajūryje ir Žemaitijoje su stiprėjančiu pietvakarių vėju popietę turėtų pasiekti jau tirštesni debesys ir žymiai šiltesnis oras. Taigi Žemaitijoje temperatūra svyruos apie 0 laipsnių, o prie jūros oras šils iki 2–4 laipsnių šilumos.

Vyraujant neigiamai temperatūrai vietomis dienos metu išsilaikys plikledis, o vakare Klaipėdos ir Telšių apskrityje pasirodžius nedideliems mišriems krituliams yra tikimybė, kad formuosis silpna lijundra.

Ateinančią naktį laukiame orų pasikeitimo – nakties pradžioje temperatūra daugelyje rajonų kris iki 0–5 laipsnių šalčio. Tik šalies vakarinėje dalyje temperatūra išliks teigiama. Vakariniuose bei šiauriniuose šalies rajonuose nakties metu, artėjant rytui, pradės stiprėti pietvakarių – vakarų vėjas, kurio gūsiai sieks 15–18 metrų per sekundę. Su šiuo vėju labai greitai plūsta itin šilta orų masė.

Naktį pradės kristi sniegas ir šlapdriba, kritulių forma keisis dar nakties metu, o artėjant rytui visoje šalyje negausiai lynos arba dulksnos. Kritulių pasikeitimas pavojingas, nes vyraujant neigiamai temperatūrai ir krentant lietaus lašams daug kur formuosis lijundra ir plikledis. Ant kelių ir šaligatvių gali užsidėti plonas ledo sluoksnis. Rytiniuose šalies rajonuose toks plikledis gali išsilaikyti net iki popietės, kol temperatūra nepakils iki kelių laipsnių šilumos.

Pirmadienį bus 1–2 laipsniai šilumos rytiniuose šalies rajonuose ir 5–6 laipsniai šilumos prie jūros. Dulksnos ir negausiai lynos tik vietomis, vėliau turėtų būti gana debesuota, tačiau kritulių tikimybė sumažės. Vėjas išliks pakankamai stiprus.

Antradienis vėjo atžvilgiu bus kiek ramesnis, stiprūs vėjo gūsiai bus stebimi tik vietomis, tačiau turėtų didėti kritulių intensyvumas, ypač nakties metu. Daugiausiai lis vakariniuose bei šiauriniuose šalies regionuose, tikėtina, kad pietiniuose bei pietrytiniuose rajonuose lietus maišysis su šlapdriba. Nakties metu temperatūra turėtų išlikti teigiama.

Naujametinę naktį turėtų negausiai lynoti, temperatūra išsilaikys apie nulį, tikėtina, kad minusinė temperatūra pasirodys rytiniuose šalies regionuose, o Žemaitijoje bei prie jūros temperatūra svyruos apie 1–2 laipsnius šilumos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi