Lietuvoje

2019.12.28 19:51

Anykščiai liūdi: pinigai investuoti, bet mieste neveikia nė viena jaunimo organizacija

Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.28 19:51

Anykščiuose neveikia nė viena jaunimo organizacija. Nors mieste buvo įrengtos specialios jaunimo erdvės, nupirkta moderni įranga, tačiau jos uždarytos – esą nėra kam jose dirbti. Jaunuoliai piktinasi, kad kaimyniniuose rajonuose, jaunimo veikloms skiriama kur kas daugiau dėmesio ir lėšų.

Atvira jaunimo erdvė, veikusi dar vasarą, šiuo metu yra uždaryta ir jaunimas čia ateiti po pamokų jau nebegali.

Jauniausias Anykščių rajono tarybos narys Šarūnas Grigonis negalėjo patekti į vieną labiausiai pamėgtų jaunimo vietų Anykščiuose. Nebelikus darbuotojo, patalpos užrakintos. Tačiau labiausiai jaunasis politikas sunerimęs dėl to, kad mieste neveikia nė viena jaunimo organizacija.

„Jeigu kaimyniniuose rajonuose tas finansavimas toms pačioms jaunimo erdvėms kaip ši, bibliotekoje, ar jaunimo užimtumo projektams yra kelis kartus ar net keliomis dešimtimis didesnis, tai labai vertėtų į tai atkreipti dėmesį“, – kalbėjo Š. Grigonis.

Anot tarybos nario, Anykčiuose jaunimo politika – viena prasčiausių visoje šalyje. Čia nė vienas jaunuolis nebaigė ilgalaikės savanorystės ir negalėjo prisidėti balų, stodami į aukštąsias. Norinčių buvo keliasdešimt, bet savivaldybė nieko jiems nepasiūlė.

„Aš buvau labai nustebinta, kada atėjau į jaunimo rajono tarybą. Buvau labai nustebinta, kad tiesiog nieko nėra, jokių jaunimo organizacijų, kurios dirbtų su jaunimu. Vaikai savo noru lanko senelius ligoninėj, kai kurie net eina pas juos į namus, lanko kalbasi“, – komentavo Anykščių rajono Jaunimo reikalų tarybos narė Emilija Bieliauskaitė.

Savivaldybės atstovai pripažįsta, kad situacija prasta, tačiau esą čia nebėra tiek aktyvaus jaunimo kaip anksčiau.

„Tai gali būti susiję su tuo, kad jaunų žmonių apskritai yra mažėjimo tendencija Anykščių rajone ... tai tikrai yra gana ryški, čia senesnis rajonas. [...]

Aš manau, kad gausim kažkokių pasiūlymų, į kuriuos galėsim atsižvelgti, būtent tvirtinant biudžetą ir paskui skatinant [...] tiek jaunimo projektus, tiek jaunimo veiklas“, – aiškino Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė.

Remiantis Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento duomenimis, patys jaunuoliai veiksmingiausiomis narkotikų vartojimo prevencijos priemonėmis įvardija užimtumo didinimą, laisvalaikio organizavimą. Specialistų vertinimu, jaučiamas ir su jaunimu dirbančių žmonių trūkumas, kompetencijų stoka, nepakanka neformalaus ugdymo ir veiklų įvairovės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt