Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.28 14:03

Pagalbos paprašius ligoninėje, o ne poliklinikoje – gali tekti susimokėti papildomai

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.12.28 14:03

Per šventes sunegalavę žmonės turėtų kreiptis į budintį šeimos gydytoją poliklinikoje, o ne į ligoninės priimamąjį skyrių, LRT RADIJUI teigė Valstybinės ligonių kasos atstovas Rimantas Zagrebajevas

„Dažnai pacientai savo atvykimą į ligoninės priimamąjį skyrių motyvuoja tuo, kad jų poliklinika tuo metu tiesiog nedirba“, – LRT RADIJUI šeštadienį sakė Valstybinės ligonių kasos atstovas R. Zagrebajevas.

Jis tikina, kad neretai žmonės užmiršta, jog kiekviena poliklinika ar šeimos medicinos centras turi užtikrinti poliklinikoje registruotiems pacientams nepertraukiamą, trunkantį visą parą, šeimos medicinos paslaugų teikimą.

R. Zagrebajevas taip pat teigė, kad pacientui atvykus į ligoninės skubios pagalbos skyrių ir jeigu jam reikalinga šeimos gydytojo pagalba, pacientui gali tekti susimokėti už gydymą.

„Tokiu atveju, jis bus įspėtas, kad jis turėtų kreiptis į savo polikliniką. Tačiau jeigu pacientas sutinka laukti, jam gali būti teikiamos mokamos paslaugos, už kurias jis pats turės susimokėti“, – teigė R. Zagrebajevas.

Visą parą veikiančių poliklinikų sąrašą galima rasti Valstybinės ligonių kasos interneto puslapyje, skiltyje „Gyventojams“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi