Lietuvoje

2019.12.27 15:10

Buvusiai „Impuls“ direktorei – kaltinimai dėl 7-mečio mirties: buvo uždraudusi tėvams stebėti vaikų treniruotes

BNS2019.12.27 15:10

Byla dėl sostinės sporto klube „Impuls“ prieš dvejus metus nuskendusio mažamečio perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.

Kaltinimai dėl neatsargaus gyvybės atėmimo pažeidžiant saugumo taisykles ir tarnybos pareigų neatlikimo pareikšti buvusiai sporto klubo direktorei, pranešė prokuratūra.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2017 metų rugsėjį, kai Vilniuje Kareivių gatvėje esančiame sporto klube „Impuls“ po pirmosios plaukimo treniruotės nuskendo 7-erių metų berniukas.

Tyrimo duomenimis, buvusi sporto klubo vadovė galimai nesilaikė sporto klubo vidaus teisės aktuose nustatytų reikalavimų. Juose buvo numatyta galimybė tėvams palydėti vaikus į treniruotę baseine ir ją stebėti.

Pradėjusi neleisti tėvų, kurių vaikai treniruojasi, į baseino zoną, ji nenustatė, kas atsakingas už vaikų priežiūrą prieš treniruotę bei po jos. Manytina, kad tokiu būdu buvusi klubo vadovė neužtikrino plaukimo treniruotes lankančių vaikų saugumo, sakoma prokuratūros pranešime.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad tas, kas dėl neatsargumo atėmė gyvybę pažeisdamas teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles, baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt