Lietuvoje

2019.12.27 11:40

Įspėja vilniečius pasiruošti stipriam snygiui

LRT.lt2019.12.27 11:40

Žiemiškos permainos jau čia pat – Lietuvos meteorologijos tarnybos duomenimis, penktadienį apypiečiu pradės snyguriuoti, o vakarop sulauksime ir stipresnio snygio. Snigti nustos tik paryčiais.

„Nors kritulių intensyvumas neturėtų būti didelis, tokios oro sąlygos reikalauja didesnio vairuotojų dėmesio. Radarų informacija rodo, kad daugiausia sniego teks rytiniams Vilniaus rajonams – Naujosios Vilnios, Rasų, Antakalnio, Žirmūnų ir Verkių seniūnijoms. Būkite atidūs! Kelionės laiką planuokite su atsarga. Rinkitės saugų greitį“, – rašoma „Grindos“ feisbuko puslapyje.

„Grinda“ planuoja prevencinius barstymus ir žiemos technikos budėjimą prie S. Batoro, Olandų, Rokantiškių, Mileišiškių, Žaliųjų ežerų ir Popieriaus, T. Narbuto, V. Kudirkos, Ukmergės, Gariūnų, Pergalės, Ozo gatvių bei Savanorių pr. įkalnių.

LRT RADIJUI Lietuvos meteorologijos tarnybos sinoptikė Edita Gečaitė sakė, kad išlieka ir plikledžio tikimybė, nes temperatūra rytuose svyruos apie 0 laipsnių, kitur bus apie 1, o prie jūros bus iki 2–3 laipsnių šilumos. Vėjas bus stiprokas, jis pūs iš šiaurės vakarų, šiaurės.

Šeštadienio naktį didesnė tikimybė, kad rytiniuose rajonuose kai kur pasnigs. Vyraus nedidelis sniegas, vėlgi reikės pasisaugoti plikledžio. Temperatūra daugelyje rajonų neigiama – 0–4 laipsniai šalčio. Apie 0 laipsnių bus tiktai prie jūros. Vėjas šiek tiek stiprės. Pajūryje bus netgi gūsingas – iki 15 m/s.

Dienos metu kritulių tikimybė menks, snyguriuos tik pačiame rytiniame šalies pakraštyje. Dieną temperatūra visoje šalyje išliks silpnai neigiama. Tikėtina, kad nebent Nidoje bus apie 1 laipsnį šilumos.

Sekmadienį bus dar mažesnė kritulių tikimybė, tačiau prasisklaidžius debesims naktį temperatūra kris labiau – iki 2–7 laipsnių šalčio. Dieną taip pat vyraus neigiama temperatūra, bet po truputį pradės plūsti šiluma iš vakarų. Taigi pajūryje galima tikėtis 3–4 laipsnių šilumos. Vakarų Žemaitijoje taip pat bus apie 0–1 laipsnį šilumos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6