Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.27 09:46

Apdovanojami prie Lietuvos žinomumo pasaulyje ir gerovės prisidėję lietuviai

tiesiogiai 18 val. per LRT PLIUS
LRT.lt, LRT RADIJAS 2019.12.27 09:46

Penktadienį Vilniuje prasidėjo didžiausi metų renginiai, skirti užsienyje gyvenančių lietuvių profesiniam bendradarbiavimui su Lietuva stiprinti – „Globalios Lietuvos profesionalų forumas ir apdovanojimai”. Apdovanojimus 18 val. transliuos LRT PLIUS ir LRT.lt.

Nuo pat ryto į Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką susirinko lietuviai iš daugiau nei 20 pasaulio šalių – Norvegijos, Švedijos, Danijos, Olandijos, Prancūzijos, Vokietijos ar tolimųjų JAV, Honkongo, Jungtinių Arabų Emyratų, Egipto ar net Azoro salų. Čia jie dalinsis savo patirtimi, kaip sparčiau Lietuvai siekti pasaulinių aukštumų, kaip padėti Lietuvos verslams plėstis tarptautinėse rinkose arba kaip į Lietuvos strateginius sprendimus įtraukti užsienyje aukštumų pasiekusius lietuvius mokslininkus.

Forumą ir apdovanojimus rengia tarptautinių lietuvių profesionalų tinklas „Global Lithuanian Leaders” (GLL), kuris šiemet švenčia savo veiklos 10-metį. Iš to kilo ir pagrindinė šių metų forumo tema – „10 metų siekiant pasaulinių aukštumų“, kuri bandys įžvelgti, kas dar, be sunkaus darbo ir atkaklumo, padeda pasiekti pasaulinio pripažinimo. Savo istorijomis ir įžvalgomis dalysis šviesuoliai iš mokslo, verslo, meno srities.

„Kiekvieno Lietuvos žmogaus tarptautinė sėkmės istorija yra visos Lietuvos sėkmės istorija, nepriklausomai, kur tas žmogus gyvena. Dėl to ant scenos pakvietėme užsienyje dirbančius ar iš jo grįžusius lietuvius, kurie nebūtinai žinomi plačiajai visuomenei, tačiau kažkurioje srityje jie pakėlė Lietuvos vardą į pasaulio viršūnes. Mums įdomu, ar įmanoma atrasti vienijantį vardiklį ir tą sėkmę dublikuoti. Taip pat šiomis neįtikėtinomis istorijomis norime įkvėpti Lietuvos žmones labiau pasitikėti savimi ir nepailsti siekti tų pasaulinių aukštumų”, – sakė GLL vadovė Aušra Kukelkaitė.

Tarp pranešėjų – specialiai dėl renginio iš Niujorko į Vilnių atskridęs Rimvydas Baltaduonis, šiuo metu vizituojantis Kolumbijos universitete kaip vyresnysis mokslo darbuotojas. Jis kalbės apie tolerancijos ekonomiką ir kodėl įvairovė daro tiesioginę įtaką šalies pažangai ir užsienio investicijoms.

Bankuose JAV, Jungtinėje Karalystėje ir Norvegijoje dirbęs Marius Jurgilas šiuo metu yra „Lietuvos banko” valdybos narys ir didele dalimi jo pastangų dėka Lietuva tapo pasauliniu fintech centru ir šiemet užkopė į „Doing Business” penketuką Europoje.

Berlyno Socialinių mokslų centro tyrimų grupei vadovaujanti elgsenos ekonomikos mokslininkė Agnė Kajackaitė šiemet pasaulyje nuskambėjo savo tyrimu apie moterų ir vyrų darbo temperatūrų skirtumus. Forume ji papasakos apie savo patirtį keliaujant nuo mokslinio žurnalo iki „Cosmopolitan“ antraščių.

Po darbų Švedijoje ir Japonijoje grįžęs programuotojas Eivanas Maskvytis mažame Šilutės miestelyje įkūrė robotikos mokyklą, kuri dabar konkuruoja su pasauliniais robotikos centrais.

Stulbinančios sėkmės šių metų Venecijos Bianalėje sulaukusios „Saulė ir jūra” performanso komandos narės Lina Lapelytė, Rugilė Barzdžiukaitė ir Rasa Antanavičiūtė pasidalins, kas jų nuomone taip sužavėjo meno gerbėjus, kritikus ir filantropus visame pasaulyje, ir kaip prie jų projekto prisidėjo lietuviai užsienyje.

„Globalių Lietuvos profesionalų forumas“ unikalus ne tik savo turiniu, bet ir auditorija, kurioje – įvairių sričių atstovai iš JAV, Prancūzijos, Švedijos, Honkongo, Latvijos, Jungtinių Arabų Emyratų ir daugybės kitų pasaulio šalių.

Renginyje galima sutikti automobilių industrijos ekspertą, vadovavusį „FIAT“ kompanijai Tailande, vieną įtakingiausių futurologių pasaulyje iš Australijos, iš Los Andželo atskridusį su „Netflix” gigantu dirbantį prodiuserį, Pasaulio banko ekspertus iš JAV, „Bloomberg” technologijų padalinio vadovą iš Jungtinių Arabų Emyratų, kibernetinių nusikaltimų ekspertą iš Toronto, fintech inovacijų laboratorijos vadovą iš Honkongo, mokslininkų, verslų įkūrėjų ir vadovų iš daugiau nei 20 skirtingų pasaulio šalių.

Forumo metu taip pat vyks interaktyvios diskusijos mokslo, verslo tarptautiškumo ir Lietuvos komunikacijos užsienyje temomis.

Kartu su Vyriausybės strateginės analizės centru STRATA lietuviai mokslininkai iš viso pasaulio kurs priemones efektyviam bendradarbiavimui tarp Lietuvos ir jos mokslinio potencialo užsienyje.

Bendradarbiaujant su Vyriausybės kanceliarija, Lietuvos šviesuoliai bus įtraukti į diskusiją apie Lietuvos pozicionavimą užsienyje.

„Rengiant šalies pristatymo užsienyje strategiją, siekiame įtraukti kuo didesnį ekspertų ir profesionalų ratą. GLL narių ekspertinės įžvalgos ir tarptautinė patirtis yra labai svarbios diskutuojant apie koordinuotą ir ilgalaikį šalies pozicionavimą užsienio šalyse“, – sako Lietuvos įvaizdžio grupės vadovas Marius Gurskas.

Tarptautinių verslų atstovai dalysis gerosiomis GLL tinklo praktikomis, kaip užsienyje gyvenantys lietuviai gali padėti Lietuvos verslams žengti į naujas rinkas, arba atvirkščiai – savo tarptautinę patirtį pritaikyti Lietuvos įmonėse. Šią diskusiją moderuos GLL bendraįkūrėja ir tarptautinių lyderių paieškos centro „Tribe” partnerė Dalia Petkevičienė.

Pokalbius su forumo dalyviais ir pranešėjais tiesiogiai iš Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos iki 12 val. transliavo LRT RADIJO laida „10-12“.

Laidos įrašas:


Po darbingos dienos forume globalius lietuvius savo rūmuose priims prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Nuo 18 val. Prezidento rūmuose vyks „Globalios Lietuvos apdovanojimų” ceremonija, kurios metu bus pagerbti labiausiai šiemet Lietuvai nusipelnę užsienio lietuviai. Ceremoniją tiesiogiai transliuos LRT Plius televizija ir lrt.lt portalas.

„Globalių Lietuvos profesionalų forumą” ir „Globalios Lietuvos apdovanojimus” organizuoja tarptautinių profesionalų tinklas „Global Lithuanian Leaders”, jungiantis daugiau nei 2000 profesinių aukštumų pasaulyje pasiekusių lietuvių iš 49 šalių, ir vienijantis 25 lietuvių profesionalų klubus užsienyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi