Lietuvoje

2019.12.27 07:22

Atkeliauja žiema, bet trumpam

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.12.27 07:22

Pasibaigus Kalėdoms žadamos žiemiškos permainos. Tiesa, situacija gali keistis jau sekmadienį. Kokių orų tikėtis savaitgalį LRT RADIJUI pasakoja Lietuvos meteorologijos tarnybos sinoptikė Edita Gečaitė.

Ignalinos rajonas jau penktadienio rytą galėjo džiaugtis plonu sniego sluoksniu. Tiesa, šią dieną krituliai bus žiemiškesni visoje šalyje – daugiausia šlapdriba ir sniegas. Tik rytiniame pakraštyje, Ignalinos ir Utenos apylinkėse, vėl galimi didesni kritulių kiekiai, sniegas.

Išlieka ir plikledžio tikimybė, nes temperatūra rytuose svyruos apie 0 laipsnių, kitur bus apie 1, o prie jūros bus iki 2–3 laipsnių šilumos. Vėjas bus stiprokas, jis pūs iš šiaurės vakarų, šiaurės.

Šeštadienio naktį didesnė tikimybė, kad rytiniuose rajonuose kai kur pasnigs. Vyraus nedidelis sniegas, vėlgi reikės pasisaugoti plikledžio. Temperatūra daugelyje rajonų neigiama – 0–4 laipsniai šalčio. Apie 0 laipsnių bus tiktai prie jūros. Vėjas šiek tiek stiprės. Pajūryje bus netgi gūsingas – iki 15 m/s.

Dienos metu kritulių tikimybė menks, snyguriuos tik pačiame rytiniame šalies pakraštyje. Dieną temperatūra visoje šalyje išliks silpnai neigiama. Tikėtina, kad nebent Nidoje bus apie 1 laipsnį šilumos.

Sekmadienį bus dar mažesnė kritulių tikimybė, tačiau prasisklaidžius debesims naktį temperatūra kris labiau – iki 2–7 laipsnių šalčio. Dieną taip pat vyraus neigiama temperatūra, bet po truputį pradės plūsti šiluma iš vakarų. Taigi pajūryje galima tikėtis 3–4 laipsnių šilumos. Vakarų Žemaitijoje taip pat bus apie 0–1 laipsnį šilumos.