Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.03 11:53

Premjeras: gali būti peržiūrimos migrantų kvotos kiekvienai ES šaliai

ELTA 2015.09.03 11:53

Premjeras Algirdas Butkevičius neatmeta, kad kiekvienai Europos Sąjungos (ES) šaliai narei gali būti peržiūrimos migrantų kvotos.

Premjeras Algirdas Butkevičius neatmeta, kad kiekvienai Europos Sąjungos (ES) šaliai narei gali būti peržiūrimos migrantų kvotos.

Pasak premjero, Europą užplūdusių migrantų klausimas artimiausiu metu bus sprendžiamas ES Užsienio reikalų ministrų taryboje, kurios data dar nėra galutinai patvirtinta, o Lietuva laikysis solidarumo principo.

„Mes puikiai suprantame tas problemas, kurios šiuo metu yra iškilusios dėl emigrantų tiek Vokietijai, Vengrijai, nors, aišku, Vengrija priima kitokius sprendimus. (...) aš manau, kad gali būti peržiūrimos kvotos dar kartą kiekvienai Europos Sąjungos šaliai ir, aišku, mes (...) solidarizuosimės prie šitos problemos sprendimo“, – ketvirtadienį interviu „Žinių radijui“ sakė Ministras Pirmininkas.

Tačiau A. Butkevičius neprognozavo, kokia kvota Lietuvai galėtų būti, bet pabrėžė, kad tai yra visos Bendrijos problema.

Kalbėdamas apie Lietuvoje planuojamų apgyvendinti pabėgėlių integraciją, premjeras teigė, kad modeliai jau yra paruošti, ir ketvirtadienį socialinės apsaugos ir darbo ministrė susitiks su savivaldybių merais, kur vienas iš klausimų bus galimybė po keleto mėnesių apgyvendinti į Lietuvą atvyksiančius imigrantus.

„Šiuo metu yra pasiruošta, kur būtų apgyvendinti jau pirmieji, yra numatytos lėšos, bet po to kitas žingsnis turėtų būti, kad jie apsigyventų tam tikrose savivaldybėse, ir numatyta mokymo programa, kad šiek tiek pramoktų ir lietuvių kalbą, ir taip pat galimybė įgyti tam tikrus darbo įgūdžius. Programos yra paruoštos, dabar laukiamas įgyvendinimas“, – sakė A. Butkevičius.

ES dalinantis pabėgėlių naštą, Lietuva sutiko per dvejus metus priimti 325 asmenis iš Artimųjų Rytų ir Afrikos. Tačiau tai, kad Lietuvos priimamų pabėgėlių skaičius nėra nekeičiamas, yra pareiškęs ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, pabrėždamas, kad Vilnius solidariai dalyvauja diskusijose sprendžiant imigracijos į ES problemas.

Liepos pradžioje į Lietuvą atvyko trys krikščionių iš Irako šeimos, neseniai šalį pasiekė lietuvių kilmės šeima iš konflikto zonos Ukrainoje. Jungtinių Tautų vertinimais, vien jūra į Europą šiais metais jau atvyko daugiau kaip 300 tūkst. migrantų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16