Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.26 18:10

Po skandalo Lietuvos ministrai atidžiau stebi, kas apmoka vakarienes

Po susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus vakarienės, už kurią Abu Dabyje sumokėjo kelių direkcija, kiti ministrai teigia atidžiau pradėję vertinti, kur, su kuo ir už kieno pinigus komandiruotėse vakarieniauja. Ministrams kas mėnesį reprezentacinių išlaidų skiriama per 1 tūkstantį eurų.

Dažniausiai šiuos pinigus jie teigia išleidžiantys vakarienėms su užsienio svečiais.

Žinios. Kauno Vinco Kudirkos bibliotekoje mažieji lankytojai skaito knygas su šunimis

Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai nėra labai svarbu, kur pietauti ir maistui jis teigia neišrankus. Pasak ministro, įdomesnio maisto tenka ragauti per ministrų pietus Pasaulio sveikatos organizacijos ar Jungtinių Tautų renginiuose.

„Visada būna labai aišku kas moka, yra buvę gal kartą ar du, kai aš pats kažką kviečiausi iš užsienio svečių, tai tada aš pats ir mokėjau iš reprezentacinių lėšų. Mes važiuojam į formalius renginius, tai pakankamai aišku, kas ten moka, nebūna, kad mokėtų įmonės mūsų, na mūsų tai nežinau, kas čia turėtų mokėt, ligoninės, bet tai nėra tokio buvę atvejo, nežinau“, – sako A. Veryga.

Pusę laiko komandiruotėse praleidžiantis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius iš patirties žino, kad vakarienės apmokamos dažniausiai už organizatorių lėšų. Atitinkamai Lietuvoje – svečius vaišIna ministerija. L. Linkevičius vien spalio ir lapkričio mėnesiais vyko į 9 vizitus užsienyje.

„Visą laiką reikia galvoti, jeigu jau neatsimeni, tai labai gera vakarienė tada jau. Dažniausiai tie pavalgymai būna darbiniai, iš tikrųjų, iš tikrųjų labai retai kada būna pramoginiai“, – teigia L. Linkevičius.

Ministrai teigia, kad užsienio svečius Lietuvoje dažniausiai vaišina už reprezentacines lėšas ar savo asmenines, esą taip jau priimta. Ministrai kas mėnesį gauna po tūsktantį eurų reprezentacinėms išlaidoms ir už jas niekam atsiskaityti nereikia.

„Kai būna kažkokie tarptautinių organizacijų renginiai, na ten ar Pasaulio banko, ar Tarptautinio valiutos fondo, arba būna įvairių ES institucijų organizuojami pietūs, ar per posėdžius atneša sumuštinius, tai tokiose situacijose kažkaip net nekyla tas klausimas“, – pasakoja finansų ministras Vilius Šapoka.

„Paprastai stengiuosi būti atsargus, kuomet yra organizuojami kokie nors renginiai, kuriuos organizuoja verslo atstovai tam, kad niekam nekiltų abejonių“, – teigia teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

„Kad kartu dalyvautų iš Lietuvos kažkokie pareigūnai ir apmokėtų – taip nėra tekę, bet va neseniai lankiausi vienoje šalyje pas vieną ministrą, kartu vakarieniavome, tiesiog, tikrai nežinau kas apmokėjo už tą vakarienę. Tikėtina, kad ministras. Bet kažkaip prie to stalo nebuvo mandagu to klausti“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Ministrai dažniausiai į komandiruotes vyksta su patarėjais ar kitais ministerijų darbuotojais. Pastariasiais mėnesiais brangiausiai atsiėjo krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio kelionės, mažiausiai komandiruotėms išleido aplinkos minsitras Kęstutis Mažeika.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi