Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.26 09:35

URM palaiko ryšį su 21 Venesuelos lietuviu, pageidaujančiu persikelti į Lietuvą

Užsienio reikalų ministerija (URM) teigia palaikanti ryšį su 21 Venesuelos lietuviu, pageidaujančiu persikelti į Lietuvą.

Ministerija BNS nurodė, kad kol kas tinkamus perkėlimui dokumentus turi vienas asmuo, turintis Lietuvos pilietybę.

„Perkėlimo koordinatorius (Lietuvos ambasada Ispanijoje) šiuo metu komunikuoja su 21 pageidavimą persikelti į Lietuvą išreiškusiu asmeniu. Preliminariais duomenimis, tinkamus perkėlimui dokumentus turi vienas asmuo (Lietuvos pilietis)“, – rašoma URM pateiktame atsakyme.

„Tiek šis, tiek ir dauguma kitų suinteresuotų asmenų pageidautų keltis į Lietuvą kitų metų pavasarį ar vasarą“, – rašoma jame.

Galimybė krizės apimtos Venesuelos lietuviams persikelti į Lietuvą buvo patvirtinta šiemet rugsėjį. URM duomenimis, ji aktuali maždaug 50 toje šalyje gyvenančių žmonių.

Prašymai dėl perkeliamo asmens statuso bus priimami iki 2020 metų spalio.

Perkėlimo programa būtų vykdoma pagal šiemet įsigaliojusį įstatymą, leidžiantį kompensuoti persikraustymo išlaidas ir suteikti kitokią valstybės paramą krizių kamuojamose šalyse gyvenantiems lietuviams.

Vyriausybei pateiktais duomenimis, Venesueloje gyvena 187 Lietuvos piliečiai. Lietuvių bendruomenė šioje šalyje vienija apie 400 lietuvių kilmės asmenų.

Už perkeliamų Venesuelos lietuvių integraciją bus atsakingas Pabėgėlių priėmimo centras Rukloje. Rengiantis perkėlimui, centras lapkritį Lietuvos savivaldybių atstovams surengė seminarą.

Venesueloje jau kurį laiką tęsiasi politinė, ekonominė ir humanitarinė krizė.

Prieš kelerius metus Lietuva ėmėsi panašios perkėlimo iniciatyvos, kai valstybė padėjo į šalį atvykti lietuviams iš konflikto su Rusijos remiamais separatistais draskomos Rytų Ukrainos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi