Lietuvoje

2019.12.24 09:17

Kalėdų Seneliui teks bristi per balas, o ne klampoti per sniegą – sinoptikai snieguotų Kalėdų nežada

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.12.24 09:17

Tiek per Kūčias, tiek per Kalėdas Lietuvoje lankysis lietus ir, nors antrąją Kalėdų dieną kiek atvės, snieguotų Kalėdų galime nesitikėti.

Kaip LRT RADIJUI sako sinoptikė Alva Nagelytė, Kūčių diena Lietuvoje bus lietinga. Daug kur teškens visą dieną trunkantys lietūs, vietomis drieksis rūkas.

Gausiau ir ilgiau lis rytiniuose ir pietiniuose šalies rajonuose. Vakarinėje šalies pusėje lietus bus silpnesnis.

Kraštiniuose vakariniuose rajonuose apie vidurdienį lietus turėtų kiek atsitraukti. Pūs vos juntamas šiaurės rytų vėjas.

Temperatūra visoje šalyje bus beveik vienoda ir svyruos apie 5–6 laipsnius šilumos.

Kalėdų naktį lietus dar tęsis rytiniuose ir vidurio Lietuvos rajonuose. Iš Žemaitijos gausesnis lietus jau turėtų pasitraukti, šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis vis dar drieksis rūkas, vėjas išliks silpnas.

Nakties temperatūra bus apie 1–4 laipsnius, pajūryje – apie 5 laipsnius šilumos.

Pirmąją Kalėdų dieną vakarinėje šalies pusėje debesys jau plonės, tačiau rytinėje šalies dalyje dangų vis dar dengs stori debesys. Tarpais stipriau, tarpais silpniau lynos.

Temperatūra visoje šalyje svyruos apie 3–5 laipsnius šilumos.

Antrą Kalėdų dieną protarpiais vis dar lynos kraštiniuose rytiniuose rajonuose, bet jau lietus pasirodys ir vakariniame šalies pakraštyje. Dienos pabaigoje jau kai kur gali įsimaišyti ir atidrėkusi snaigė.

Šiaurės vakarų vėjas jau bus labiau juntamas, jis neš šaltesnį orą. Temperatūra bus žemesnė. Naktį – apie 1–2 laipsnius šilumos. Vakariniuose rajonuose kai kur termometro stulpeliai gali nukristi ir iki 1 laipsnio šalčio, o dieną temperatūra svyruos apie 2–3 laipsnius šilumos.