Lietuvoje

2012.06.14 16:18

Z. Vaigauskas išrinktas VRK pirmininku

ELTA, DELFI.lt 2012.06.14 16:18

Z. Vaigausko kandidatūrą į VRK pirmininkus naujai kadencijai Seimo pirmininkė Irena Degutienė pateikė dėl to, jog Seimo nariai antradienį atsisakė į šias pareigas tvirtinti Vidaus reikalų ministerijos Teisės departamento Teisėkūros skyriaus vadovą Audrių Kasinską.

Ilgametis VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas išliko rinkimus organizuojančios komisijos vadovo poste. Z. Vaigausko kandidatūrą į VRK pirmininkus naujai kadencijai Seimo pirmininkė Irena Degutienė pateikė dėl to, jog Seimo nariai antradienį atsisakė į šias pareigas tvirtinti Vidaus reikalų ministerijos Teisės departamento Teisėkūros skyriaus vadovą Audrių Kasinską. 

Z. Vaigausko kandidatūrą per slaptą balsavimą parėmė 70 Seimo narių, 24 buvo prieš, 21 parlamentaras susilaikė.

Seimas taip pat patvirtino naujos sudėties Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK). Už tai ketvirtadienį balsavo 86 Seimo nariai, prieš buvo 1, susilaikė 3 parlamentarai.

VRK nariais yra Lietuvos teisininkų draugijos deleguoti asmenys – Julius Jasaitis, Ligita Klapavščiuk, Laura Matjošaitytė ir Jonas Udris.

Į VRK sudėtį įtraukti ir keturi Teisingumo ministro pasiūlyti asmenys – Laura Gumuliauskienė, Elena Masnevaitė, Liutauras Ulevičius ir Justinas Žilinskas.

Naujos sudėties VRK taip pat dirbs parlamentinių partijų deleguoti atstovai: Valdas Benkunskas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), Reda Daniškevičiūtė (Darbo partija), Danutė Markeliūnienė (partija Tvarka ir teisingumas), Inga Milašiūtė (Liberalų ir centro sąjunga), Rokas Stabingis (Liberalų sąjūdis), Živilė Verbylaitė (Lietuvos socialdemokratų partija).

Pagal Vyriausiosios rinkimų komisijos įstatymą VRK sudaro Seimas ketveriems metams. Nauja VRK turi būti sudaryta, kai iki eilinių Seimo rinkimų dienos lieka ne mažiau kaip 120 dienų ir ne daugiau kaip 140 dienų.

VRK pirmininką skiria Seimas parlamento vadovo teikimu.