Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.23 18:11

Nuolatinių gyventojų skaičius toliau mažėja – tūkstančiai tautiečių į Lietuvą sugrįžta tik Kalėdoms

Švęsti Kalėdų švenčių į Lietuvą sugrįžta tūkstančiai į užsienį dirbti išvykusių lietuvių. Vilniaus oro uoste LRT RADIJO pakalbinti atvykusieji iš Didžiosios Britanijos ir Norvegijos sako, jog dar neapsisprendė, kada sugrįš visam laikui.

„Sugrįžau iš Anglijos, bet tik šventėms. Išvažiavau prieš septynerius metus ir dabar vadovauju variklių gamybai, vadovauju komandoms“, – pasakoja grįžęs lietuvis, planuojantis didžiąsias šventes sutikti su šeima. Vyras prisipažįsta, kad į Lietuvą grįžta vieną kartą metuose – per Kalėdinį laikotarpį arba vasarą.

„Gyvenu Anglijoje, čia grįžtu tik atostogoms. Darau apdailą jachtoms ir kateriams. Iš Lietuvos išvykau 2004 metais. Šeima ir vaikai – čia. Jie grįžę jau dveji metai, bet dar neapsisprendėme ar visam laikui, ar ne. Aš dar kaip ir negrįžęs“, – pasakoja kitas lietuvis Andrius.

Vyras pasakoja, kad vaikai turėjo pradėti eiti į mokyklą, todėl teko apsispręsti – jie mokysis čia, Lietuvoje, ar ten.

„Grįžau aplankyti tėvus švenčių proga. Norvegijoje dirbu dviejose darbuose, turiu sūnų – įsikūrusi kaip priklauso. (Atsidūriau – LRT.lt past.) dėl ekonomistės krizės, kaip visada. Sukūriau ten šeimą su norvegu. Nepasisekė su lietuviais, tai pasirinkau norvegą“, – pasakoja Norvegijoje gyvenanti moteris.

„Iš Norvegijos. Apie penkerius metus taip važinėju pirmyn, atgal. Kažkur kartą per mėnesį, per du mėnesius grįžtu atgal savaitei. Dirbu slaugytoju. Labai norėtųsi iš tikrųjų grįžti, bet yra, kaip yra. Atlyginimas, tie keturi kartai, tikrai daug reiškia“, – pasakoja lietuvis Kazys.

Trečią mėnesį iš eilės Lietuvoje mažėja nuolatinių gyventojų

Lietuvoje gruodžio pradžioje fiksuota 174 nuolatiniais gyventojais mažiau nei lapkričio pradžioje – per 2 mln. 793 tūkst., rodo išankstiniai Lietuvos statistikos departamento duomenys. Tai trečias nuolatinių gyventojų mėnesinis sumažėjimas iš eilės.

Per metus (šių metų gruodžio pradžioje, palyginti su praėjusių metų gruodžio pradžia) nuolatinių Lietuvos gyventojų skaičius sumažėjo beveik 2 tūkst.

ELTA primena, kad praėjusių metų sausio 1 d. Lietuvoje gyveno 2 mln. 808 tūkst. nuolatinių gyventojų, tačiau rugsėjį nuolatinių gyventojų skaičius Lietuvoje smuko žemiau nei 2,8 mln.

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, gyventojų skaičius Lietuvoje pastaraisiais metais nuolat mažėja: 2015 m. šalyje buvo 2 921 920, 2016 m. – 2 888 558, 2017 m. – 2 847 900; 2018 m. pradžioje – 2 808 901 gyventojas. Šių metų pradžioje – 2 793 986.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi