Lietuvoje

2019.12.23 15:07

Odontologų rūmai nepatenkinti Nausėdos sprendimu ir ketina kreiptis į Konstitucinį Teismą

LRT.lt2019.12.23 15:07

Po to, kai Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė įstatymus, kuriais panaikinama Lietuvos odontologų profesinė savivalda ir jos vykdytos funkcijos perduodamos atgal valstybei, Lietuvos odontologų rūmai išreiškia savo nuostabą ir nusivylimą bei ketinimą ginti savo bei viešuosius interesus teisinėmis priemonėmis, rašoma pranešime.

„Šalies vadovas neįsiklausė ne tik į odontologų bendruomenės, bet ir į Lietuvos medikų sąjūdžio bei didžiausios pacientus jungiančios organizacijos – Pacientų tarybos – pagrįstus argumentus prieš odontologų profesinės savivaldos griovimą. Rūmai dar kartą pabrėžia, kad Seimo priimti sprendimai dėl rūmų profesinės savivaldos panaikinimo ir funkcijų vykdymo grąžinimo valstybei neturi aiškių, suprantamų ir pagrįstų motyvų. Mes taip ir negavome atsakymų, kokiu tikslu yra naikinama 15 metų efektyviai veikianti organizacija, kurios veiklą teigiamai įvertino Valstybės kontrolė ir kitos kompetentingos valstybės institucijos“, – pažymi Lietuvos Respublikos odontologų rūmų tarybos pirmininkas Alvydas Šeikus.

Rūmai ketina kreiptis į Konstitucinį teismą, Seimo Peticijų komisiją bei naudoti kitas teisėtas ir teisines priemones, nukreiptas į priimtų sprendimų neteisėtumo pripažinimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.