Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.23 13:06

Ugniagesiai prašo Nausėdos vetuoti kitų metų šalies biudžetą

LRT.lt 2019.12.23 13:06

Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga (UGPS) kreipėsi į šalies prezidentą Gitaną Nausėdą su prašymu vetuoti 2020 m. Lietuvos biudžetą. Anot ugniagesių, pinigai, skirti jų darbo užmokesčiui kitais metais, reiškia vieną – šie pareigūnai bus palikti gyventi ties skurdo riba, sakoma pranešime žiniasklaidai.

„Šiuo metu ugniagesio mėnesinis darbo užmokestis yra apie 600 eurų per mėnesį. Tiek per mėnesį uždirba pareigūnai, kurie ne taip seniai kiaurais tarnybiniais batais ir pirštinėmis neskaičiavo savo tarnybos laiko gesindami Alytuje degančias padangas. Papildomų 9 mln. eurų reikalavome tam, kad kitais metais uždirbtumėm bent 850 eurų. Deja, tačiau Vyriausybė mūsų neišgirdo, o Seime šiam sprendimui pritrūko vieno balso. Todėl dabar prezidentas ir jo veto yra mūsų vienintelė galimybė. Juolab, kad šalies vadovas daug kalba apie tai, kad jis pasirengęs tapti svarbių šaliai pokyčių garantu. O taip pat apie gerovės valstybę visiems jos piliečiams. Pažiūrėsime ar į tą visų kategoriją patenka ir ugniagesiai gelbėtojai”, – sako Saulius Džiautas, UGPS pirmininkas.

UGPS taip pat siekia susitikti su prezidentūros atstovais ir gyvai aptarti susidariusią padėtį.

„Valdančioji dauguma ciniškai spjovė į dar kadencijos pradžioje ugniagesiams duotus ir parašais patvirtintus įsipareigojimus, o į teisėtus mūsų reikalavimus vykdyti šiuos įsipareigojimus politikai numoja ranka. Premjeras mums žadėjo, kad 2020 m. pareigūnai uždirbs ne mažiau 1000 eurų, tačiau mes negalime išsireikalauti ir mažesnės sumos. Ne už gražias akis, o už sunkų darbą kartais sunkiai įsivaizduojamose sąlygose, gelbstint Lietuvos žmonių gyvybes ir sveikatą”, – pabrėžia S. Džiautas.

UGPS priklauso Nacionaliniam pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi